6943 miejsce

Real Madryt - Juventus Turyn 0:2

Real Madryt przegrał 0:2 z Juventusem Turyn w spotkaniu grupy H piłkarskiej Ligi Mistrzów. Przewaga Realu nie przełożyła się na końcowy wynik i trzy punkty zawiozą do Turynu Włosi.

/ Fot. Logo drużyny JuventusuPierwsze minuty meczu to senna gra Realu i dość dużo niedokładnych podań, Juventus zaś odważnie grał z kontrataku. Powoli jednak gospodarze wyraźnie rozkręcali się i długo rozgrywając akcje ofensywne prowadzili atak pozycyjny. Real budował atak pozycyjny bez pomysłu na grę.

Środek pola skutecznie zablokowali piłkarze Juventusu grając z kontrataku. I tak w 17. minucie gry po błędzie obrońców Realu, Del Piero przejął piłkę, uderzył z ponad 20 metrów na bramkę Casillasa i było 0:1 dla Juventusu. Do końca pierwszej połowy Real miał kilka świetnych okazji lecz brakowało wykończenia. Juventus asekuracyjnie wykonywał kontrataki trzema lub czterema zawodnikami.

Gra stała się nerwowa, po brutalnych zagraniach żółte kartki otrzymali Sissokko, Drenthe, Legrrotaglie i Guti. Do samego końca pierwszej odsłony meczu wynik się nie zmienił, choć sytuacji Real miał coraz więcej.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej walki i częstszych akcji ofensywnych Juventusu. Jednak to Real stworzył sobie znów sytuację do zdobycia bramki i po kilku minutach opanował boisko. W 63. minucie na boisku pojawił się Gonzalo Higuain, zastępując Snejdera. Chwilę później w 67. minucie meczu, Del Piero uderzył z rzutu wolnego i zaskoczył Casillasa, podwyższając na 0:2. Real rzucił sie do odrabiania strat i znów świetne sytuacje i brak wykończenia, niedokładne podania.

W 72. minucie ręka w polu karnym Juventusu... sędzia nie zareagował, wypaczając w ten sposób wynik spotkania. W 81. minucie na boisku pojawili się Van der Vaart za van Nistelrooya, oraz Saviola za Heinze.

Gra zmieniła się na dynamiczną, a zawodnikom Realu coraz częściej zdarzało się pięknie dośrodkowywać lub nawet strzelać na bramkę Manningera. Gola dla gospodarzy jednak zabrakło, a Juventus niezasłużenie wygrał 0:2 po dwóch golach weterana Alessandro Del Piero.

Dla Realu porażka ta oznacza konieczność wygrania z BATE Borysów i Zenitem St. Petersburg, aby wyjść z grupy, Juventus zaś awans ma pewny.