Real Madryt mistrzem Hiszpanii? Wygrana 2:1 w Gran Derby!

FC Barcelona pokonana na Camp Nou! Gracze Guardioli przegrali 1:2 przed własną publicznością czym definitywnie stracili już szansę na ostateczną wygraną w Primera Division. Khedira i Ronaldo zapewnili trzy punkty "Królewskim"

Sonda

Mecz zakończy się:

FC Barcelona coach Pep Guardiola (R) shakes hands with Real Madrid's coach Jose Mourinho / Fot. EPAReal Madryt poczynił znaczny krok w stronę wygrania mistrzostwa Hiszpanii! Podopieczni Jose Mourinho w pełni zasłużenie pokonali 2:1 FC Barcelonę, umacniając się na prowadzeniu na 7 "oczek". Katalończycy dominowali pod względem posiadania piłki, ale nie grzeszyli skutecznością i ilością stwarzanych okazji strzeleckich.

Świetna praca w defensywie oraz skuteczny atak - tak brzmi recepta na zwycięstwo w 219. El Clasico. Mourinho dobrze przygotował swój zespół by mógł zwyciężyć po raz 87. w historii wszystkich pojedynków w Gran Derbi Europa.

Thiago Alcantara (R) vies for the ball with Real Madrid's French forward Karim Benzema. / Fot. EPA/Andreu DalmauW pierwszej połowie klarownych sytuacji nie było wiele, ale nie można było narzekać na brak emocji. Już w 17. minucie gry, Sami Khedira wykorzystał fatalny błąd Carlesa Puyola i zdobył gola, którego chyba nikt na Camp Nou się nie spodziewał. Wtedy wykonywany był rzut rożny, a Valdes zdawał się mieć pełną kontrolę nad tym co się dzieje. Jednak Puyol zamiast wybić piłkę, myślał że leżący na murawie bramkarz Barcy piłkę ponownie chwyci. To nieporozumienie kosztowało gospodarzy stratę gola.

Graczy Guardioli w pierwszej połowie stać było na genialną akcję dwójki Messi - Xavi. Pierwszy ściągnął na siebie wszystkich obrońców i podał do czystego Xaviego, ale 2. kapitan Barcy trafił obok bramki. Było to zaledwie 10 minut po stracie gola.

W drugiej połowie tempo gry wzrosło i Barcelona wzięła się od początku za odrabianie strat. Mistrzowie Hiszpanii przez długi czas bili jednak głową w mur i nie potrafili sforsować defensywy gości. W 69. minucie nastąpił jednak przełom, bowiem za słabo grającego Xaviego pojawił się Alexis Sanchez. Chilijczyk zaliczył prawdziwe "wejście smoka", zdobywając chwilę później wyrównującego gola po zamieszaniu jakie miało miejsce w szeregach Realu. Messi rozpędził się środkiem boiska, podał do Iniesty, który jednym ruchem "uruchomił" Tello, lecz młodzian strzelił prosto w Casillasa. Wtedy do piłki dopadł Adriano i huknął "na aferę" w pole karne i futbolówka trafiła do Alexisa, który "na raty" zdobył upragnionego przez wszystkich na Camp Nou gola. Radość nie trwała jednak długo.

W 73. minucie, czyli 3 minuty później, Ozil jednym podaniem wypuścił w bój rozpędzonego niczym pociąg TGV Ronaldo. Portugalczyk "wyciągnął" Victora Valdesa z bramki, czym porterto Barcy popełnił spory błąd. Najlepszy strzelec "Królewskich" miał w ten sposób wiele miejsca i oddał strzał praktycznie na pustą bramkę, zdobywając 42. gola w lidze.

Do końca meczu, Barcelona próbowała szybko przenosić akcję na połowę graczy Mourinho, lecz ci do końca skutecznie powstrzymywali każdy atak gospodarzy, a także starali się rozgrywać piłkę, czym "kradli" cenne minuty podopiecznym Guardioli.

Real Madryt wygrał Gran Derby, czym zbliża się do ostatecznego zwycięstwa w lidze. Lider La Liga ma już 7 "oczek" przewagi nad FC Barceloną. Poziom sędziowania? Trzeba powiedzieć jasno: świetny i Undiano Mallenco bardzo dobrze prowadził zawody.

Przedmeczowe dywagacje oraz zapis relacji NA ŻYWO znajdziesz na następnych stronach