Real Madryt pewnie pokonał Getafe

Real Madryt pokonał 4:0 (1:0) Getafe w meczu 36. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.

Estadio Santiago Bernabeu / Fot. Pan Camel, Licencja GNU 1.2Real Madryt pokonał w meczu 36. kolejki Prmiera Divison Getafe 4:0 (1:0). Hattrickiem popisał się najlepszy strzelec Królewskich, Cristiano Ronaldo.

Mecz na Santiago Bernabeu od samego początku był otwarty. Akcje przenosiły się od jednej bramki pod drugą, jednak więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Jedynego gola w pierwszej połowie meczu zdobył Cristiano Ronaldo. Po podaniu Mesuta Ozila, Portugalczyk skierował głową piłkę do bramki. Do przerwy Królewscy prowadzili 1:0.

W drugiej połowie na boisku rządził już tylko Real. W 57. minucie spotkania kolejną bramkę zdobył Ronaldo, a po raz drugi asystował mu Ozil. Trzeciego gola dla Królewskich zdobył Karim Benzema. Francuz, który na boisku pojawił się zaledwie pare minut wcześniej, dostał piękne podanie od Xabiego Alonso i pokonał golkipera gości. W kolejnych minutach Real zwolnił tempo gry, jednak cały czas widać było dominację gospodarzy. Bardzo szybkie ataki, dużo prostopadłych podań do wbiegających bocznych pomocników, rozmontowało defensywę Getafe. Jeszcze w doliczonym czasie gry swojego trzeciego gola w meczu, a czwartego dla Królewskich, zdobył z rzutu karnego Cristiano Ronaldo. Real pokonał Getafe 4:0.

Real Madryt dzięki zwycięstwu nad Getafe zachował szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu w tym sezonie, jednak wszystko zależy od FC Barcelony. Zespół z Katalonii już w środowy wieczór może zapewnić sobie to trofeum, ponieważ w meczu z Levante wystarczy im jedynie punkt.

Real Madryt - Getafe 4:0 (1:0)
Bramki: Ronaldo (23) (57) (90), Benzema (77)