Real Madryt pokonał na wyjeździe Real Valladolid

Real Madryt pokonał na wyjeździe Real Valladolid 3:2, chociaż dwa razy musiał gonić wynik.

Mistrzowie Hiszpanii bardzo słabo rozpoczęli spotkanie i już w 7 minucie meczu, po golu Manucho przegrywali z gospodarzami. Cztery minuty później dzięki podaniu Jose Callejon do Benzemy, Francuz wyrównał wynik spotkania. Przy kolejnym rzucie rożnym dla Valladolid obrońcy Realu przysnęli i Manucho po raz drugi nie dał szans Casillasowi. Na szczęście Królewscy mieli tego dnia będącego w fantastycznej dyspozycji Oezila. Niemiec najpierw w 45 minucie doprowadził do wyrównania, a po cudownym strzale w okienko dał zespołowi Jose Mourinho upragnione trzy punkty.

Real Valladolid – Real Madryt 2:3 (2:2)

Bramki: 1:0 Manucho 7', 1:1 Benzema 12', 2:1 Manucho 22', 2:2 Özil 45', 2:3 Özil 72'

Real Madryt: Casillas; Arbeloa (62' Modrić), Pepe, Ramos, Nacho (46' Di María); Alonso, Khedira; Callejón, Özil, Cristiano i Benzema (73' Varane)

Real Valladolid: Dani, Rukavina, Sereno, Valiente, Balenziaga, Álvaro Rubio, Víctor Pérez, Ebert (30' Bueno), Óscar, Omar i Manucho (78' Guerra)

Na dzień dzisiejszy Real traci dwa punkty do drugiego Atletico i osiem do prowadzącej FC Barcelony. Lider zmierzy się w niedzielę z Betisem Sevilla o godzinie 21.