Real Madryt pokonał Villarreal. Ronaldo znów strzela

Real Madryt pokonał w 37. kolejce Primera Division Villarreal 3:1 (2:0).

Santiago Bernabeu / Fot. Daniel Schroeder , C.C. 2.5W 37. kolejce Primera Division Real Madryt pokonał na wyjeździe Villarreal 1:3 (0:2). Dwie bramki dla Królewskich zdobył Cristiano Ronaldo.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepszym zespołem był Real Madryt. Królewscy swoją przewagę udokumentowali dwoma golami zdobytymi przez Marcelo w 17. oraz Ronaldo w 22. minucie meczu. Po szybko zdobytych bramkach goście uspokoili grę i szukali kolejnych szans na podwyższenie wyniku. W pierwszej części gry więcej goli już jednak nie padło. Do przerwy Real prowadził 2:0.

Początek drugiej połowy to zdecydowane ataki gospodarzy. Villarreal dzięki swojej ofensywnej grze zdołał pokonać Ikera Casillasa w 50. minucie spotkania, a zrobił to Cani. Na coraz śmielsze ataki Villarrealu Jose Mourinho zareagował, wprowadzając na plac gry Di Marie oraz Ozila. Ten drugi zdołał pokonać bramkarza gospodarzy, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Ostatnie słowo tego wieczoru należało jednak do Cristiano Ronaldo. W doliczonym czasie gry Portugalczyk strzałem z rzutu wolnego pokonał Diego Lopeza i zdobył swoją 39. bramkę w tym sezonie. Real Madryt pokonał Villarreal 3:1.

Villarreal CF - Real Madryt 1:3 (0:2)
Bramki: Cani (50) - Marcelo (17), Ronaldo (22) i (90)