Real Madryt remisuje z Olympique Lyon 1:1

Real Madryt zremisował na wyjeździe 1:1 (0:0) z Olympique Lyon.

Karim Benzema / Fot. Alejandro Ramos, C.C. 2.0Real Madryt zremisował 1:1 (0:0) z Olimpique Lyon w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramki zdobyli dla Realu Madryt w 65. minucie Karim Benzema, a wyrównał Gomis w 83. minucie spotkania.

W pierwszej odsłonie meczu żaden zespół nie zbliżył się do awansu do kolejnej rundy. Obaj bramkarze zachowali czyste konto, a drużyny prezentowały przeciętny styl gry. Niestety przez długi czas brakowało składnych akcji oraz klarownych sytuacji. Najciekawszymi momentami spotkania były sztuczki techniczne Cristiano Ronaldo i Angela Di Marii. Na pierwszą sytuację bramkową kibice czekali prawie pół godziny. Wtedy niewygodnym dla bramkarza strzałem popisał się Ronaldo, lecz Lloris obronił. Chwilę później świetnie w bramce Królewskich spisał się Casillas, który obronił praktycznie stu procentową szansę Gomisa. Wszyscy na stadionie mieli nadzieję, iż w drugiej połowie wreszcie zobaczą lepszą grą obu zespołów.

/ Fot. PAPW drugiej części gry kibice nie zobaczyli na boisku lepszej gry. Dużo walki w środku pola, sporo niedokładnych zagrań i niezbyt przemyślanej gry. Jedyną różnicą były bramki, których w pierwszej połowie zabrakło. Pierwsi gola zdobyli Królewscy. Chwilę po wprowadzeniu do gry (65. minuta meczu) Karim Benzema po akcji rozegranej przez Ozila i Ronaldo zdobył swoją piątą bramkę w tej edycji LM, która dała prowadzenie zespołowi 0:1. Kiedy wydawało się, że Real kontroluje przebieg gry, to w 83. minucie spotkania z zamieszania spowodowanego rzutem wolnym bramkę zdobył Gomis. Po wyrównaniu Lyon złapał wiatr w żagle i do końca meczu starał się zdobyć zwycięskiego gola. Jednak solidna (czasami można by powiedzieć rozpaczliwa) obrona ekipy z Madrytu zadziałała.

Mecz okazał się gorszy niż wszyscy myśleli. Real Madryt mimo że nie wygrał spotkania może się cieszyć, ponieważ w kontekście spotkania rewanżowego ma już zdobytego ważnego gola na wyjeździe. Lyon swoją grą również nie zachwycił, jednak przed drugim spotkaniem wcale nie jest na straconej pozycji. Czekamy zatem na rewanż i na rozstrzygnięcie tego ciekawego pojedynku.