Real Madryt rozgromił Malagę w Primera Division

W czwartek odbyło się spotkanie ligowe 26. kolejki Primera Division pomiędzy Realem Madryt a Malagą. Walcząca o mistrzostwo Hiszpanii drużyna Realu pewnie pokonała Malagę 7:0. Kibice na Santiago Bernabeu oglądali prawdziwy festiwal bramek.

Drużyna Realu Madryt ciesząca się z bramki podczas spotkania z Bayernem Monachium. / Fot. bjarnith/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic license.Na Santiago Bernabeu wicelider Real Madryt podejmował przedostatnią w tabeli Malagę. Dla Królewskich było to bardzo ważne spotkanie, gdyż zespół ma nadal szansę, by dogonić Barcelonę. W odwrotnej sytuacji jest Malaga, która broni się przed spadkiem i każdy punkt jest na wagę złota.

Od początku spotkania prowadziła drużyna z Madrytu. Już w 27. minucie po bramce Karima Benzemy Real prowadził 1:0. Jeszcze przed przerwą drużyna trenera Jose Mourinho zdobyła dwie bramki. Na 2:0 strzelił Di Maria, a tuż przed przerwą Marcelo. Do przerwy Real prowadził 3:0.

Po przerwie drużyna Realu nie zwalniała tempa. W 50. minucie trafił Cristiano Ronaldo. Na listę strzelców w 63. wpisał się znów Benzema. Real prowadził już z Malagą 5:0. Spotkanie toczyło się pod dyktando zespołu z Madrytu. Efektem tego było kolejne trafienie Ronaldo z rzutu karnego, a w 75. minucie ten sam piłkarz strzelił hat-tricka i było już 7:0. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Real wypunktował Malagę 7:0.

Skład Realu Madryt: Casillas, Marcelo, Di Maria, Ramos, Diarra, Alonso, Ozil, Ronaldo, Benzema, Albiol, Carvalho.
Skład Malagii: Caballero, Gaspar, Demichelis, Welligton, Torres, Eliseu, Camacho, Silva, Abeyie, Fernando, Juanmi.

W drugim czwartkowym spotkaniu Almeria zremisowała z Racingiem Santander 1:1.