Real Madryt uratowany przez Cristiano Ronaldo! [Wideo]

Real Madryt pokonał 3:2 Betis Sevilla i było to zwycięstwo dość szczęśliwe - "Królewscy" nie zachwycili swoją grą i mogli zremisować z lepiej dysponowanym w tym spotkaniu rywalem. Trzy punkty uratował jednak C. Ronaldo, który zdobył 2 gole.

/ Fot. EPA/JOSE MANUEL VIDALTo było bardzo trudne spotkanie dla graczy Mourinho. Betis Sevilla zagrał bez kompleksów i postawił twarde warunki aktualnemu liderowi La Liga. Real Madryt nie dał jednak za wygraną i ostatecznie zwyciężył 3:2.

W 10. minucie Betis rozwiązał worek z golami. Molina wykorzystał lukę w obronie Realu i pokonał Ikera Casillasa. Kwadrans później było już jednak 1:1 - Higuain otrzymał krótkie podanie od Ozila i pomknął na bramkę gospodarzy. Argentyńczyk oddał sprytny strzał na bliższy słupek i wyrównał stan spotkania.

Kolejne gole padły dopiero w drugiej połowie. W 52. minucie Marcelo chciał okiwać jednego z obrońców Betisu. Jego drybling szybko zamienił się w podanie do Cristiano Ronaldo, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W momencie podania Portugalczyk był na równi z Marcelo, dlatego nie było mowy o spalonym.

Real nie cieszył się długo z prowadzenia - już 3 minuty później błąd Arbeloi wykorzystał Montero. Obrońca "Los Merengues" zamiast wybić piłkę, którą gracze Betisu zacentrowali z rzutu wolnego, próbował ją przyjąć. Futbolówka odskoczyła Hiszpanowi i Montero miał całą bramkę dla siebie. Casillas nie miał najmniejszych szans.

Kilka minut później w polu karnym ręką interweniował Xabi Alonso, więc Betisowi należał się rzut karny. Arbiter spotkania pozostał jednak niewzruszony i nie wskazał na "wapno". Wcześniej, dwukrotnie "sam na sam", interweniować musiał Iker Casillas.