Facebook Google+ Twitter

Real Madryt w Łodzi

W weekend odbył się XIV Oficjalny Zjazd Kibiców Realu Madryt. Tym razem miejscem spotkania była Łódź.

Centrum Łodzi. Radość fanów "Królewskich" po wygranym meczu z Barceloną. / Fot. P. UrbanekNiektóre drużyny piłkarskie, oprócz swoich rodzimych kibiców, mają rzesze sympatyków na całym świecie. Takim klubem jest bez wątpienia Real Madryt. Również w Polsce nie brakuje fanów tego zespołu co dobitnie było widać w miniony weekend w Łodzi, do której to na swój XIV zjazd przybyli kibice "Królewskich" z całej Polski.

Wszystko zaczęło się w piątek o 20.30. Wtedy to właśnie w łódzkim klubie Siódemki rozpoczęła się tzw. impreza integracyjna. Kibice Galacticos mogli tam przy kuflu piwa odpocząć po podróży i poznać się wzajemnie. Wszak wiele osób dopiero w mieście „włókniarzy” dowiadywało się z kim przyjdzie im spędzić najbliższe kilka dni.

W sobotę od godziny 9.00 rano na ulicy Siewnej miał miejsce turniej piłkarski kibiców Los Blancos. Do rozgrywek przystąpiło 10 drużyn, każda w 5 osobowym składzie.Mecze były bardzo zacięte, a boiskowa walka i zaangażowanie nie ustępowały zbytnio prawdziwym meczom ligowym. Warto zauważyć, że choć były to tylko rozgrywki amatorów, sędziowali je zawodowi arbitrzy z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

A już o godzinie 16.00 wszyscy sympatycy „Galaktycznych” zjechali się do łódzkiego pubu Biblioteka, gdzie wspólnie obserwowali zmagania swoich ulubieńców w meczu przeciwko odwiecznemu rywalowi, jakim jest FC Barcelona. Korzystny rezultat końcowy (2:1 dla Realu) wprawiło kilkadziesiąt osób w euforię. Radość była tak wielka, że po zakończeniu spotkania, wielu fanów „Królewskich” wyszło na zewnątrz pubu i tańcząc na chodniku (niekiedy też na ulicy) zaczęło śpiewać Real Madrid Campeones (Real Madryt – mistrzowie). Sympatycy podopiecznych Jose Mourinho wzbudzali swoim zachowaniem tyle sympatii, że kierowcy którym czasami utrudniali przejazd, nie tylko wykazywali się dość dużą wyrozumiałością i cierpliwością, ale również czasami wysiadali ze swoich pojazdów i robili sobie zdjęcia z fanami Realu. Po kilkunastu minutach wszyscy z powrotem wrócili do Biblioteki, by dalej świętować zwycięstwo swojej drużyny i bawić się razem aż do rana.

W niedziele po długim (i czasami być może „ciężkim” poranku) fani Galacticos zaczęli rozjeżdżać się do domów i XIV Oficjalny Zjazd Kibiców Realu Madryt powoli dobiegał końca.
Można przypuszczać iż, większość fanów „Królewskich”, którzy zdecydowali się przybyć w miniony weekend do Łodzi, wywiezie z miasta „włókniarzy” pozytywne wspomnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.