Real Madryt wyeliminował Manchester United! Sędzia oszukał gospodarzy?

Po emocjonującym, obfitującym w kontrowersje rewanżowym meczu 1/8 finału LM, Manchester United przegrał na Old Trafford z Realem Madryt 1:2 i odpadł z rozgrywek. Kluczowym momentem tego starcia była czerwona kartka dla pomocnika MU - Naniego.

Sonda

Czy sędzia słusznie wyrzucił z boiska Naniego?

Nani wylatuje z boiska z czerwoną kartką / Fot. EPA/KERIM OKTENSir Alex Ferguson zaskoczył wszystkich sympatyków klubu z Old Trafford już przed rozpoczęciem spotkania. Niespodziewanie posadził na ławce rezerwowych jednego z liderów zespołu - Wayne'a Rooneya, a w jego miejsce desygnował do gry skrzydłowego Danny'ego Welbecka, który miał wyłączyć z gry Xabiego Alonso. Ten majstersztyk taktyczny Fergusona działał sprawnie aż do feralnej 56. minuty, kiedy nagle cały plan spalił na panewce.

Natomiast Jose Mourinho wystawił do gry identyczną jedenastkę, która wyeliminowała przed tygodniem Barcelonę z półfinału Pucharu Króla.

Początek spotkania był bardzo wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły nie stworzyły w pierwszych 10 minutach żadnej wartej uwagi akcji podbramkowej. Były to typowe szachy połączone z twardą grą i wymianą ciosów z obu stron.

Największe zagrożenie pod bramką Realu ekipa Fergusona stwarzała po stałych fragmentach gry. Jedna z takich akcji w 20. minucie gry omal nie skończyła się golem dla "Czerwonych Diabłów". Nemanja Vidić po rzucie rożnym trafił w słupek, a dobitka Danny'ego Welbecka szczęśliwie wylądowała w rękach Diego Lopeza.

Druga połowa spotkania lepiej nie mogła się zacząć dla sympatyków Manchesteru. W 48. minucie Nani sprytnie wstrzelił piłkę w pole karne do Welbecka, a jej kierunek niefortunnie zmienił jeszcze Sergio Ramos, który w kuriozalnych okolicznościach zdobył bramkę samobójczą.

Sytuacja z 56. minuty była niezwykle kontrowersyjnym i kulminacyjnym momentem w całym spotkaniu. Nani w powietrznym pojedynku wyskoczył do piłki i zahaczył nogą obrońcę Realu Arbeloę. W powtórkach wyglądało to na groźne zagranie, jednak Portugalczyk wcale nie widział swojego rywala. Wydawało się, że prowadzący te zawody turecki arbiter Cuneyt Cakir pokaże Naniemu żółta kartkę. Jednak ku konsternacji samego zawodnika i widowni zasiadającej na Old Trafford, sędzia wyrzucił piłkarza z boiska z czerwoną kartką.

Po tym zdarzeniu Jose Mourinho natychmiast zdecydował się na zmianę. W miejsce Arbeloi na placu gry zameldował się Luka Modrić. Jak się okazało kilka minut później był to strzał w dziesiątkę. Chorwat zdecydował się na kapitalny strzał z 20 metrów, a piłka ku rozpaczy wyciągniętego jak struna Davida De Gei najpierw odbiła się jeszcze od słupka, a chwilę później zatrzepotała w siatce "Czerwonych Diabłów".