82740 miejsce

Real Madryt wygrał Ligę Mistrzów. To dziesiąty puchar dla Królewskich

Takiego finału nikt się chyba nie spodziewał. Przegrywający jedną bramką do 90. minuty Real Madryt, ostatecznie ograł Atletico 4:1 i sięgnął po Puchar Europy.

/ Fot. EPA/MARIO CRUZPierwsze 90 minut niemal w pełni należało do Atletico. Podopieczni Diego Simeone atakowali, a Real niekiedy cudem wybijał ich strzały. Szczególnie źle grał Angel di Maria, który co chwila gubił piłkę, a Gareth Bale zmarnował niejedną okazję do zdobycia bramki. W strzelaniu za to poszczęściło się Godínowi, który w 36. minucie wykorzystał fatalny błąd Ikera Casillasa. Ta bramka niemal dała Atletico zwycięstwa, gdyby nie Sergio Ramos, który strzelił gola w 3. minucie doliczonego czasu gry i doprowadził do dogrywki. Hiszpan w końcu mógł się w pełni zrehabilitować za niewykorzystanego karnego podczas meczu z Bayernem w 2012 roku.

Podczas dogrywki początkowo Real musiał postawić na obronę. Na szczęście dla Królewskich udało się uspokoić nerwy dzięki bramce Garetha Bale'a. Walijczyk tak zmotywował kolegów z drużyny, że do siatki trafił jeszcze Marcelo. Na sam koniec dogrywki Cristiano Ronaldo przypieczętował zwycięstwo strzelając bramkę z rzutu karnego.

Tym sposobem Real w końcu wygrał kolejny finał Ligi Mistrzów. Po zwycięstwie gdy piłkarze powrócą do Madrytu zapewne tradycyjnie już będą świętować tryumf wspólnie z kibicami w centrum miasta przy fontannie Las Cibeles.