106747 miejsce

Real Madryt wygrał z Rayo Vallecano. Co na to FC Barcelona? [Wideo]

"Królewscy" nie zagrali najlepszego spotkania, ale nie przeszkodziło to graczom Mourinho wywieźć trzech punktów z Vallecas. Jedyną bramkę w meczu zdobył Cristiano Ronaldo... piętą.

Sonda

Czy Barcelonie uda się dogonić Real Madryt w tabeli La Liga?

/ Fot. EPA/KIKO HUESCACzy takimi meczami zdobywa się mistrzostwo Hiszpanii? Gdy Barcelona w ostatnich trzech latach zdobywała mistrzowski tytuł, najtrudniejsze spotkania określano właśnie tymi, którymi zdobywa się La Liga. W niedzielę Real Madryt pokonał po bardzo słabej grze Rayo Vallecano 1:0.

Forma "Królewskich" wcale nie wzrosła po wpadce w Moskwie. Gracze Jose Mourinho mieli dużo szczęścia i tylko dzięki geniuszowi Cristiano Ronaldo zawdzięczają niezwykle cenne trzy punkty. Kilka minut po gwizdku oznajmiającym początek drugiej połowy, Real Madryt wywalczył rzut rożny. Ozil dośrodkował w pole karne Rayo i po zamieszaniu w polu karnym piłkę przejął Ronaldo. Portugalczyk cofnął się dwa metry, a następnie bardzo mocno zagrał... piętą. Futbolówka minęła wszystkich, a golkiper gospodarzy odprowadził ją tylko wzrokiem.

Postawa sędziów w meczu nie zakończy długotrwałych już dyskusji na temat sędziowania w spotkaniach Realu czy Barcelony. Aktualni liderzy hiszpańskiej ekstraklasy powinni zakończyć starcie z Rayo w dziesiątkę - w 20. minucie Sergio Ramos zaatakował łokciem rywala i należała się mu czerwona kartka. W dziesiątkę kończyło za to Rayo - wyrzucony został Michu i mówi się, że również była to błędna decyzja (wspomina o tym nawet madrycki dziennik AS).

Real Madryt uciekł zatem Barcelonie na 13 punktów. "Blaugrana" o godzinie 21.30 zagra z Atletico Madryt. Katalończycy będą grali w związku z tym na pewno z większą presją.

Poniżej tzw. taconazo, czyli piętka:

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.