Real Madryt wygrywa i... odpada z Pucharu Króla!

W rewanżowym spotkaniu o Puchar Króla, Real Madryt wygrał z III- ligowym Real Union Irun 4:3. Ponieważ w pierwszym meczu Real Union wygrał 3:2, Królewscy odpadli z rozgrywek Copa del Rey.

Trener Królewskich Berndt Schuster, miał nie lada problem przy zestawianiu wyjściowej jedenastki swojego zespołu. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać Nistelrooy, Pepe, Robben, Diarra oraz Ruben de la Red. Powołania nie otrzymali również, Miguel Torres który nie doszedł do siebie po kontuzji oraz Heinze i Guti, którzy są bez formy, a także Iker Casillas, któremu trener pozwolił po prostu odpocząć od gry. W rezultacie na boisko oddelegowano bardzo rezerwowy skład.

Mecz rozpoczął się od żywiołowych ataków obu jedenastek. Jerzy Dudek kilka razy musiał interweniować, po groźnych strzałach Manu Garcii, Fabio Cannavaro zaś, był przez cała pierwszą połowę ośmieszany przez napastników drużyny gości.

W 13. minucie meczu po kiepskiej grze gospodarzy, dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Dudka, Salgado nie upilnował Abasolo i po mocnym strzale tego ostatniego było 0:1. Królewscy, jak zwykle po stracie gola, zaczęli grać odważniej, ładniej i dokładniej. Na uznanie zasługuje postawa Roystona Drenthe, który pięknymi rajdami i dryblingami rozpoczynał niemal każdą ofensywną akcję Realu.

W 38. minucie meczu, Marcelo doskonale wrzucił piłkę w pole karne gości, a Raul wyprzedził bramkarza w wyskoku do piłki i głową zdobył gola. Kibice Blancos wyraźnie się ożywili i zaczęli żywiej dopingować swój zespół. Real zaczął grac piękny futbol, dzięki czemu było wiele okazji do zdobycia bramki.
Sztuka ta udała się nawet w 45. minucie Savioli jednak nie wiedzieć czemu, sędzia bramki nie uznał.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w ekipie Królewskich - za fatalnie grającego Cannavaro wszedł Javier Garcia, który już w 48. minucie meczu miał dobrą szansę na zdobycie bramki, lecz strzelił niecelnie. Niestety chwilę później po ładnej akcji drużyny gości, gola zdobył Salcedo, który po błędzie Metzeldera znalazł się sam na sam z Dudkiem i bezlitośnie uderzył w lewy róg bramki Polaka. W 52. minucie jednak Snejder pięknie podał na skrzydło do Savioli, ten odegrał do Raula i kapitan Blancos doprowadził do wyrównania.

W 60. minucie meczu na boisku pojawił się zawodnik Castilli Alberto Bueno, zastępując Roystona Drenthe. Osiem minut później, zawodnik ten cudownie ograł około 27. metrów od bramki gości dwóch obrońców i oddał "strzał życia" - piłka poszybowała pięknie nad bramkarzem z niezwykłą rotacją, po czym wpadła do bramki Realu Union. Zespół z Madrytu próbował powiększyć przewagę i udało się w 85. minucie meczu. Raul dośrodkowywał na głowę Bueno, ten nie sięgnął piłki, zmylając tym samym bezradnego bramkarza. Hat-Trick Raula i 4:2 dla Realu.

I gdy już wszystko było jasne, gdy kibice Blancos byli pewni wymęczonego zwycięstwa i awansu, jak grom z jasnego nieba padła bramka na 4:3. Oto długie podanie z lewej strony boiska w pole karne Królewskich, do piłki wyskoczył najwyżej Eneko, a Dudek źle ustawiony nie zdążył odpowiednio zareagować. Sędzia przedłużył spotkanie o 4 minuty, ale mimo kilku okazji do strzelenia bramki przez Królewskich wynik nie uległ już zmianie. Real w niezłym stylu wygrał mecz, szkoda tylko że z trzecioligowym zespołem. Dwumecz wypadł fatalnie i Real odpadł z rozgrywek w pierwszej fazie.

Malutki zespół z Irun może się cieszyć z wyeliminowania jednego z najbardziej utytułowanych klubów na świecie.Widoczny od kilku tygodni kryzys Realu dziś pogłębił się, kontuzje oraz fatalna obrona królewskich (w sezonie 2007 / 2008 Real miał najlepszą obronę w Hiszpanii), sprawiły że koszmar odpadnięcia z Pucharu Króla w meczu z "kopciuszkiem" stał się faktem.