156652 miejsce

Real Madryt wygrywa w Sorii. Raul wyrównuje rekord

Numancia przegrała 0:2 z Realem Madryt, w sobotnim spotkaniu 21. kolejki Primeradivision.

Asier Goiria (L) i Lassana Diarra (R) / Fot. PAP/EPAPo wygranej na początku sezonu 1:0 z Barceloną, kibice z Sorii, liczyli na pokonanie na własnym boisku, drugiego wielkiego klubu piłkarskiego Hiszpanii, dlatego też na stadionie Los Pajaritos pojawiło się niemal 10.000 kibiców Numancii.

Po chaotycznym początku, Real Madryt rozpoczął serię ataków na bramkę Juana Pablo, zaś wszystkie kontrataki Numancii, zatrzymywała para genialnych defensywnych pomocników - Lassana Diarra i Fernando Gago. Mimo wielu okazji i szybkiej gry obu drużyn, w pierwszej odsłonie meczu bramki nie padły. Bardzo twarda gra, przypominała momentami ligę angielską. Mimo to obie drużyny pokazały ze potrafią grać piękny futbol, choć obie jedenastki miały też chwile słabości i braku pomysłu na grę.

Wydawać się może jednak, że trener Realu Juande Ramos rozstawił "piłkarskie szachy" dokładnie tak jak chciał...

Po rozpoczęciu drugiej połowy meczu, zespół gości zagrał koncertowo. Real grał szybką i piękną technicznie piłkę. Od początku "Królewscy" mieli sytuacje bramkowe. W 48. minucie meczu cudowna akcja Realu. Arjen Robben balansem ciała zwiódł kilku rywali, zagrał na lewo do Higuaina, który z kolei z pierwszej piłki odegrał do Raula i Królewscy wygrywali 0:1.

Dla kapitana Los Blancos był to gol nr 307, dzięki czemu Raul dogonił Alfredo Di Stefano, w ilości bramek strzelonych dla Realu Madryt.

Kibice na Los Pajaritos, nie musieli długo czekać na kolejne trafienie. Real wyraźnie przeważał, dzięki czemu Arjen Robben miał dużo swobody w rozgrywaniu piłki. W 54. minucie meczu zawodnik ten, minął kilku obrońców gospodarzy i podwyższył wynik płaskim strzałem na 0:2. Od tego momentu obie drużyny walczyły z niesamowitym uporem. W 79. minucie meczu za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, Fernando Gago musiał opuścić boisko. Gospodarze nie potrafili wyzyskać przewagi na boisku i strzelić choćby honorowego gola.

Wygląda na to że Real zaczyna nabierać wiatru w żagle i może skutecznie nawiązać walkę o mistrzostwo z rewelacyjną w tym sezonie Barceloną. Morale Królewskich zapewne są wysokie. Barcelona w Sorii przegrała 1:0. Real wyjeżdża zwycięski. Juande Ramos, udowadnia że po nie najlepszym okresie pracy trenerskiej - w Tottenhamie, powrót do rodzimej Hiszpanii dobrze mu zrobił. Sobotnie spotkanie z Numancią było kolejnym wygranym, bez straty gola, przy doskonałej taktyce.