Real Madryt zatrzymany! Marcos Senna zrobił prezent Barcelonie

Emocji było co nie miara! Real Madryt zaledwie zremisował z "Żółtą Łodzią Podwodną" i ponownie zgubił punkty. W meczu na El Madrigal, Real kończył spotkanie w dziewiątkę, a trzech punktów pozbawił "Królewskich" Marcos Senna.

Sonda

Mecz zakończy się:

Czyżby walka o mistrzostwo Hiszpanii dopiero się zaczynała? / Fot. EPA/MANUEL BRUQUEReal Madryt w kryzysie? Teraz można powiedzieć, że "tak". "Królewscy" nie potrafili wygrać z Villarrealem, który w ostatnim czasie nie radził sobie najlepiej w lidze i musiał zmienić trenera po raz drugi w tym sezonie.

Choć obie bramki padły w drugiej połowie, można powiedzieć, że w pierwszych 45 minutach oglądaliśmy żywsze spotkanie. Jedni i drudzy stwarzali sobie okazje do strzelenia gola i bliżej dokonania tej sztuki byli zawodnicy z El Madrigal.

W drugiej połowie tempo siadło, ale mieliśmy za to gole i nie tylko. Wpierw jednak warto powiedzieć o trafieniach. Zaczęli gracze gości, którzy po godzinie bicia głową w mur, w końcu pokonali Diego Lopeza. Uczynił to Ronaldo, który po zdobył swojego 33. gola w lidze. Portugalczyk wbiegł w pole karne i po świetnym podaniu Ozila, "położył" bramkarza, a następnie strzelił do pustej bramki.

Gdy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca meczu, na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, rzut wolny otrzymał zespół gospodarzy, który z minuty na minutę opadał z sił. Marcos Senna podszedł do piłki i oddał idealny strzał na bramkę bezradnego w tej sytuacji Ikera Casillasa. Kapitan "Królewskich" rzucił się po piłkę, ale nie zdołał wybić jej i El Madrigal oszalało z radości. Po tym trafieniu, wyrzucony z ławki rezerwowych został Jose Mourinho.

Zaledwie 2 minuty później, Real grał już... w dziewiątkę! Sergio Ramos nie wytrzymał ciśnienia meczu i sfaulował jednego z zawodników gospodarzy. Ponieważ miał na koncie żółtą kartkę, sędzia pokazał mu drugą i Andaluzyjczyk opuścił murawę stadionu ulokowanego w Vila-real. Co ciekawe, Ozil otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę i póki co, choć brzmi to dziwnie, nie wiadomo za co Niemiec karę otrzymał.

Real, grający w dziewięciu, starał się jeszcze zdobyć gola zwycięskiego, lecz Ronaldo trzykrotnie nie potrafił stworzyć sobie okazji do strzału. Portugalczyk wziął ciężar gry na siebie, ale zawiódł wobec dobrze broniącego się zespołu Villarreal.

Mecz zakończył się remisem 1:1, i oznacza to, że FC Barcelona traci już tylko 6 oczek do prowadzącego Realu. Jeśli chodzi zaś o poziom sędziowania, to trzeba napisać jasno: gospodarzom należał się przynajmniej jeden rzut karny, a zanim Lass opuścił boisko w 30. minucie, powinien opuścić je z powodu dwóch żółtych kartek. Sędzia pokazał w meczu aż 14 kartoników, z czego po dwóch żółtych Ramos zobaczył czerwoną, a jedną czerwoną ujrzał Ozil. Wynik jest sprawiedliwy - Real utratę punktów zawdzięcza jedynie sobie.

Aktualizacja: Marco Ruben otrzymał w meczu z Realem 2 żółte kartki, jednak dokończył spotkanie. Czemu sędzia nie wyrzucił napastnika Villarreal? - tego nie wie nikt. Wiadomo natomiast, że po meczu, wszelakich komentarzy odmówili gracze i sztab szkoleniowy Realu Madryt.

Aktualizacja nr. 2: W zapisie pomeczowym widnieje informacja, że kartkę otrzymał Marcos Senna, a nie Marco Ruben. Choć powtórki wyraźnie wskazywały, że Ruben kartkę w pierwszej połowie otrzymał, okazało się, że sędzia wymierzył karę w kierunku strzelca wyrównującego gola.

W innych meczach, Atletico Madryt pokonało Athletic Bilbao 2:1, Levante wygrało 3:1 z Realem Sociedad, Mallorca zwyciężyła Sporting Gijon 3:2, a Zaragoza sprawiła nie lada sensację, wygrywają 2:1 z Valencią.