59932 miejsce

Real Madryt znów "Królewski". 32. Mistrzostwo Hiszpanii!

Ekipa Jose Mourinho pewnie pokonała Athletic Bilbao na San Mames, czym przypieczętowała ostateczny triumf w rozgrywkach hiszpańskiej Primera Division. "Los Merengues" wygrali 3:0 po golach Higuaina, Ozila i Ronaldo.

/ Fot. PAP/EPAReal Madryt mistrzem Hiszpanii! Po raz 32. stołeczny klub sięga po puchar dla zwycięzcy Primera Division. Klub który prowadzi Jose Mourinho, na dwie kolejki przed końcem zapewnił sobie ostateczny triumf. "Los Merengues" pewnie pokonali 3:0 Athletic Bilbao!.

W pierwszej połowie Bilbao zagrało dość słabo i nie prezentowało gry z rozgrywek Ligi Europy. Drużyna Marcelo Bielsy dała sobie wbić w prosty sposób dwa gole, które zdobyli Gonzalo Higuain (12. minuta) oraz Mesut Ozil (20. minuta). Warto również wspomnieć o tym, że Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego, a sędzia oszczędził Sergio Ramosa (ostry faul, który powinien zakończyć się czerwoną kartką; przy stanie 0:0) oraz nie odgwizdał rzutu karnego dla Bilbao po zagraniu ręką Khediry.

Po przerwie gospodarze zdecydowanie poprawili swoją grę, ale w pełni rozwinąć skrzydeł nie pozwoliła szybko zdobyta bramka przez Cristiano Ronaldo. W 50. minucie gry, Portugalczyk wykorzystał dośrodkowanie Ozila z rzutu rożnego i strzałem głową nie dał szans Iraizozowi. Napastnik Realu zdobył w ten sposób 44. bramkę w lidze.

Gracze Bielsy, przy stanie 0:3, postawili na frontalny atak. Kilka razy zagrozili bramce Casillasa (m.in. poprzeczka po strzale jednego z graczy "Lwów"), ale tempo gry spadło, gdy Javi Martinez został wyrzucony z boiska po drugim zagraniu ręką, za co otrzymał drugi żółty kartonik. Sędzia podjął jednak niesłuszną decyzję, gdyż obrońca reprezentacji Hiszpanii nie zagrał piłki ręką celowo, a wręcz uciekał od tego. Wtedy też wszelki opór wobec przyjezdnych "ucichł".