Facebook Google+ Twitter

Realia polskiej piłki, czyli nic nowego ...

Ile razy zdarzało się, że uzdolniony chłopak mający nieprzeciętne pojęcie o graniu w piłkę musiał powiesić "buty na kołku", bo jego rodzice są "szarakami"? Bo jego ojciec nie jest wpływowym człowiekiem?

Niestety patrząc na to co dzieje się w futbolu można dostać zawrotu głowy... Piłką nożną rządzą pieniądze i nie ma co tego ukrywać, ale czemu piłkarska Europa tak bardzo uciekła Polsce?

Można snuć tutaj rożne teorie, można się zastanawiać nad tym co jest nie tak, można obwiniać nasze boiska, można zrzucać winę na brak funduszy, ale jest to jedna wielka ściema. Skoro z naszymi warunkami treningowymi jest tak źle, to gdzie techniki uczył się np. Błaszczykowski? Jest to dobry przykład aby pokazać, że jeśli się chce i jeśli się da komuś szansę, to nawet bez super nowoczesnych boisk, bez super nowoczesnych technologii XXI wieku można osiągnąć "International Level".

W takim razie gdzie jest problem? Problem jest tylko i wyłącznie w ludziach, którzy zajmują się tym sportem w Polsce. Choć jednak słowo "zajmują się" jest tu trochę na wyrost. Prawda jest taka, że dla nich to nie jest pasja czy nawet hobby... Jest to sposób na życie i na pomnażanie swojego budżetu domowego. Przykład? Przychodzi uzdolniony chłopak na trening do solidnego klubu sportowego, umiejętnościami nie ustępuje innym. Jest wszystko dobrze, ale gdy przychodzi czas meczu chłopak siada na ławce i nie ma szansy się pokazać... Rezygnuje.

Pewnego dnia musi wraz z rodziną wyprowadzić się do... hmm powiedzmy do Holandii. Za namową ojca udaje się na testy do Heerenven i co? Przyjmują go z pocałowaniem ręki. Od razu otrzymuje szansę. Rozwija się w końcu na miarę swojego talentu, zapomina o Polsce, otrzymuje holenderskie obywatelstwo. Powołanie do reprezentacji to tylko kwestia czasu. Prawda jest taka, że w Polsce grają ciągle Ci sami zaufani zawodnicy, synowie prezesów, trenerów lub wpływowych ludzi, a zwykłe "szaraki" nie mają szansy się przebić...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.