Facebook Google+ Twitter

Reality show pod krzyżem

Najbardziej zastanawiająca była duża ilość aparatów fotograficznych biorących udział w przepychankach.

Po stronie rozhisteryzowanego tłumu co rusz można zauważyć ludzi podnoszących do góry aparaty i robiących nad głowami zdjęcia z zamieszek. Aż trudno uwierzyć, by wszyscy byli reporterami. Wyglądało to raczej na świetnie przygotowaną akcję.

Rozgorączkowani strażnicy krzyża w starciu ze strażnikami miejskimi, a wszystko w świetle kamer i aparatów. W tłumie m.in. posłanka Szczypińska, składająca telefonicznie meldunek o rozwoju sytuacji. Trudno zrozumieć sens skandowania "Jarosław", "Jarosław". Krzyki, przepychanki, wyzwiska.

Niby wszystko spontaniczne, ale zbyt dążące do konfrontacji, nie mające poszanowania nawet dla harcerzy i kleru. Gdzie rozum śpi, tam budzą się upiory. Gdyby dać tłumowi do ręki broń, zapewne doszłoby do tragedii.

Tego typu zdarzenia uzmysławiają i tłumaczą nam istotę krwawych starć religijnych, gdzie eskalacja agresji zdaje się nie mieć końca. Bolesne, gdy słychać, że przedstawiciele kurii warszawskiej bez żenady oświadczają, że ten krzyż to nie ich sprawa. Czyżby istniały krzyże lepsze i gorsze, mniej i bardziej wygodne? Czyżby walił się w gruzy autorytet Kościoła?

Kilkusetosobowa grupa ludzi blokuje centrum stolicy. Czy demokracja polega na narzucaniu swojej woli przez mniejszość? Opozycja prawicowa pasie się tematem, grzmiąc i jątrząc. Takie prawo opozycji.

Ale większość Polski zakłopotana, wstrząśnięta i wyczekująca. Co przyniesie następny dzień w sprawie krzyża? Polacy podzieleni jak nigdy dotąd, niecierpliwie czekają na rozwiązanie problemu. Oby nastąpiło jak najszybciej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wojtku, Polacy nie są podzieleni; Polacy są zgorszeni zachowaniem władz, kleru i polityków PiS-u manipulujących grupą kilkudziesiąciu nie rozumiejących istoty sprawy osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

show must go on...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, jest to jakaś forma spektaklu, którą bardzo chciałoby się zostawić bez komentarza.
W tym wypadku "Gdzie rozum śpi, tam ręce opadają"......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.