Facebook Google+ Twitter

Reality show z ubogimi w roli głównej

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-03-08 09:49

Łódzka telewizja chce nakręcić w Aleksandrowie Łódzkim serial dokumentujący codzienne życie lokatorów oddanego właśnie do użytku osiedla domów socjalnych. Mieszkańcy wraz z kluczami do przydzielonych mieszkań otrzymali od burmistrza oferty udziału w filmie.

 / Fot. Express IlustrowanyDomy socjalne przyjechały z Hamburga, gdzie służyły jako schronienie dla uchodźców. Skonstruowano je tak, że wszyscy mieszkańcy budynku korzystają ze wspólnych kuchni, łazienek, pryszniców a nawet wc. Jedyne, co będzie wyłącznie do dyspozycji poszczególnych rodzin, to niewielkie pokoiki, oddzielone cienką ścianą. Mają tu zamieszkać najubożsi, którzy dotychczas zajmowali najgorsze mieszkania w mieście, często bez kanalizacji. Wiedzą, że staną się gwiazdami telewizyjnymi. Jedni są zachwyceni, inni jeszcze wahają się, czy wziąć udział w programie.

- Lokatorzy tych domów zostali starannie wyselekcjonowani - wyjaśnia wiceburmistrz Aleksandrowa Renata Święciak-Ruda. - Są to głównie samotne matki z dziećmi, wychowankowie domów dziecka i ludzie starsi.

W domkach zamieszkają ci, którzy wyrazili chęć. Będą mieli wszelkie wygody w zamian za groszowy czynsz, ale korzystać z nich mogą wspólnie z innymi. Może to rodzić konflikty. Dlatego eksperymentem zainteresowała się telewizja.

- Rozmawiamy z kilkoma rodzinami i jeśli wyrażą zgodę, będziemy im towarzyszyć w rozwiązywaniu życiowych problemów, załatwianiu różnych spraw, przełamywaniu bezradności - mówi red. Magda Majewska, która będzie autorką tych, jak podkreśla, reportaży społecznych. - W przyszłym tygodniu zaczną się zdjęcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

gut dokladnie

A co biedni to można nie stac nawpływowych prawników co nam moga zrobic. A nam cóż
oglądalnośc skoczy pozatym oprócz "naśmiewania" i pokazywania códzej biedy bo to przeciaz takie medialne bieda bezdomność ludzka krzywda cóż..to taki systam plugawy i zgniły Kapitalizm!!!!

Sprzedać można wszystko wszy bezdomnych,patologie rodziny,ect dosłowinie wszystko a do tego wypromujemy naszych pracowników socjalnych ktoży jak nigdy będ a nader często odwiedzac swych podopiecznych i się nimi interesować nie to co w łodzi gdzie dzieci w beczkach znaleziono tym razem jesli reality show to pracownik będzie widoczny.Naprawdę maja pomysły oj mają to życie ten Parszywy kapitalizm!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawym nazwy tego show.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za materiał plus, ale to co chce zrobić telewizja jest paskudne. Jak hieny...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.03.2008 18:45

Żal. "Pomożemy Wam pod warunkiem, że będziemy mogli zrobić z Was publiczny użytek, wystawić na pośmiewisko Waszą biedę"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.