Facebook Google+ Twitter

Realna fantastyka - daj się ponieść wyobraźni

"Żywe szachy", LARP-y, prelekcje. Duchy, elfy i krasnoludy. Brzmi niesamowicie? A wszystko to za sprawą fantastycznych (dosłownie i w przenośni) inicjatyw miłośników fantastyki z lubelskiego klubu GRIMUAR.

"Żywe szachy" - drużyna dobra. / Fot. zdjęcie pochodzi z serwisu www.grimuar.org/Pierwsze spotkanie organizacyjne Studenckiego Klubu Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych GRIMUAR odbyło się 7 marca 2003 roku. Niedawno klub obchodził swoje 5-lecie. Działają głównie na terenie Lublina, ale jeśli tylko nadarza się okazja, jeżdżą także w inne miejsca. Można ich spotkać na ogólnopolskich konwentach fantastycznych. Klub zrzesza głównie studentów i absolwentów, ale kategoria wieku nie jest wyznacznikiem.

- Spotykamy się w każdy poniedziałek. Nasze spotkania odbywają się w Sali Kolegium Humanistycznego, udostępnionej przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, za co jego władzom jesteśmy bardzo wdzięczni - mówi dla serwisu Wiadomości24.pl Daniel „Krzak”, jeden z członków klubu. - Na każdym ze spotkań odbywają się prelekcje, warsztaty lub dyskusje, które dotyczą głównie fantastyki, ale mogą się również zdarzyć i inne tematy, zaproponowane przez uczestników. Poza regularnymi spotkaniami, klub organizuje także tzw. LARP-y (Live Action Role-Playin – odmiana gry fabularnej rozgrywanej na żywo, rodzaj gry terenowej), wspólne wyjazdy i imprezy integracyjne.

Międzynarodowy LARP i „Żywe szachy”

LARP zorganizowany dla uczniów z wymiany międzynarodowej. / Fot. zdjęcia pochodzą z serwisu www.grimuar.orgW 2007 roku członkowie klubu zorganizowali LARP-a dla młodzieży z wymiany międzynarodowej (brali w niej udział uczniowie z Ukrainy i Niemiec). Prowadzący grę terenową wystąpili w przebraniach fantastycznych postaci, takich jak: mag, elf, rycerz, kapłanka, krasnolud czy duch. Zadaniem uczestników było zdobycie sześciu smoczych jaj o różnych wartościach i w różnych konkurencjach.

"Żywe szachy" / Fot. zdjęcia pochodzą z serwisu www.grimuar.orgDuże zainteresowanie wzbudziły również tzw. „Żywe szachy”, które po raz pierwszy odbyły się w ramach zeszłorocznych „Kozienaliów” w Lublinie, a następnie wystawiono je na ogólnopolskim konwencie fantastyki - Falkon (w 2007r.). Uczestnicy, poprzebierani w stroje przywodzące na myśl średniowieczne postacie udawali figury i piony. Drużyna białych (drużyna dobra) toczyła bój z drużyną czarnych (drużyną zła). Całość przebiegała według gotowego scenariusza, pozostawiając jednak miejsce na spontaniczne reakcje aktorów, które często wywoływały śmiech wśród zebranej publiczności.

„TyciKON” na lubelskich „Kozienaliach”

W ubiegłym roku na „Kozienaliach” (lubelskie Dni Kultury Studenckiej) członkowie „Grimuaru” zorganizowali program pod nazwą „tyciKON”. Cieszył się on dużą popularnością, a organizatorzy zostali poproszeni o przygotowanie „tyciKONu” w tym roku. Informacje na temat „tyciKONu 2007” oraz program tegorocznej imprezy można znaleźć na stronie http://www.tycikon.konwent.pl/.

Informacje o Studenckim Klubie Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych GRIMUAR

Plakaty promujące tegoroczny „tyciKON”:
Część 1
Część 2
Część 3

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oni są niesamowici. Tutaj galeria zdjęć:http://e-studenci.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=viewcategory&catid=23&Itemid=28

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.05.2008 21:24

+ za otwarte oczy w poszukiwaniu i docenianiu młodych ludzi z pasją ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.05.2008 21:23

Żywe szachy mają (wstępnie) pojawic się na puławskiej Izabeliadzie w okolicach czerwca.
Myślę, że teatr tego typu ma szansę cieszyc się sporym zainteresowaniem.

Co do klubu uważam, że jest to świetna inicjatywa, pokazująca że w dzisiejszych czasach można znaleźc sobie ciekawe i absorbujące na wiele godzin zajęcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Rewelacyjny pomysł z tymi żywymi szachami ! Chętnie zostałbym nawet zwykłym pionkiem w takiej grze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.