Facebook Google+ Twitter

REBIS poleca: "Historia ładu politycznego"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-18 13:43

Francis Fukuyama, amerykański ekonomista i politolog, ogłosił niegdyś koniec historii. W świecie nauki zawrzało. Teraz ten wybitny myśliciel odwiedza Polskę, żeby m.in. promować swoje najnowsze dzieło, pierwszy tom "Historii ładu politycznego".

 / Fot. Materiał prasowyFukuyama jest gościem specjalnym III edycji Kongresu Innowacyjnej Gospodarki organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą. 25 maja o godz. 9.30 organizatorzy zapraszają do Centrum Nauki Kopernik na wykład profesora Fukuyamy, pt. "Zaufanie: kapitał społeczny a droga do dobrobytu".

Po wykładzie będzie można kupić jego najnowsze dzieło, a także otrzymać autograf.

W pierwszym z dwóch tomów Historii ładu politycznego autor przedstawia rozwój polityczny od czasów przedludzkich do przedednia rewolucji francuskiej i amerykańskiej. Omawia hordę pierwotną i poprzez społeczeństwa plemienne przechodzi do początków państwa i dalej rządów prawa oraz odpowiedzialności politycznej.

W drugim tomie doprowadzi te rozważania do czasów współczesnych.

Korzystając ze zdobyczy licznych dziedzin nauki - historii, biologii ewolucyjnej, archeologii i ekonomii - Fukuyama stworzył błyskotliwe, prowokacyjne dzieło, oferujące świeże spojrzenie na kształtowanie się demokracji i stawiające istotne pytania na temat charakteru polityki oraz jej niedociągnięć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.