Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

43355 miejsce

Rebis proponuje: "Conan i pradawni bogowie"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-01 15:47

To pierwszy tom ponadczasowych opowieści Roberta E. Howarda, których bohaterem jest Conan - nieokrzesany i niebezpieczny młodzieniec, zuchwały złodziej, wymachujący mieczem pirat oraz dowódca całych armii. Oto również unikatowe wejrzenie w zamysł pisarskiego geniusza, którego brawurowy i przejrzysty styl, kopiowany przez tak wielu, okazuje się nieosiągalny dla nikogo.

 / Fot. RebisW tym bogato ilustrowanym tomie zostało zebranych trzynaście pierwszych opowiadań o Conanie w oryginalnych wersjach i ułożonych w takiej kolejności, w jakiej pisał je Howard. Oprócz klasyki mrocznej fantasy (Wieża Słonia) oraz tekstów wypełnionych niezwykłymi przygodami (Królowa Czarnego Wybrzeża) zbiór Conan i pradawni bogowie zawiera liczne nigdy niepublikowane materiały, m.in. pierwszą złożoną u wydawcy wersję debiutu Conana Feniks na mieczu, szkice do Szkarłatnej Cytadeli i Czarnego kolosa oraz mapy hyboryjskiego świata narysowane przez samego autora.

Conan jest jednym z największych literackich bohaterów w historii - człowiekiem z mieczem, który sieje śmierć i zniszczenie pośród krain epoki hyboryjskiej, mierząc się z potężnymi czarnoksiężnikami, zabójczymi potworami oraz armią bezlitosnych złodziei i łajdaków.

Dom Wydawniczy Rebis przygotował nową edycję utworów o Conanie, obejmującą wszystkie teksty Roberta E. Howarda w oryginalnych wersjach. Składać się ona będzie z trzech tomów:

"Conan i pradawni bogowie"
"Conan i skrwawiona korona"
"Conan i miecz zdobywcy"

"Uwielbiam te książki. Howard ma styl szorstki, tętniący życiem - to
pisarstwo, które mieczem wycina sobie drogę wprost do serca, zaludnione naprawdę ponadczasowymi bohaterami. Z wielkim zapałem polecam je każdemu
miłośnikowi fantasy".
David Gemmell, autor powieści "Legenda" oraz "White Wolf"Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.