Facebook Google+ Twitter

Ręce precz od Polski!

Stanowczo sprzeciwiam się obecnemu szarganiu dobrego imienia Polski, traktowaniu jej jedynie jako pionka w tegorocznej grze o władzę. Wybory coraz bliżej, a kampania obrzydzania Polski nabiera tempa. Opozycja nie próżnuje. Wszystkie chwyty dozwolone, byleby wytworzyć przekonanie o upadku naszego kraju.

Krytyka partii lub koalicji rządzącej jest normalną praktyką w demokratycznych państwach. Rolą opozycji jest śledzenie poczynań rządu, wytykanie błędów i ich nagłaśnianie. Rządzący mają świadomość, że ich działania podlegają surowej ocenie. Cel takiej politycznej bitwy jest jeden: wygrana w najbliższych wyborach. Problem się pojawia gdy szanse opozycji na wygraną maleją, wówczas jej działania potrafią się radykalizować, a poziom publicznej dyskusji - sięgać dna. Rzadziej się to jednak zdarza w krajach posiadających długoletnie tradycje demokratyczne i ukształtowaną kulturę polityczną, przy czym celem ataku nie jest kraj jako taki, lecz partia rządząca.

Wychowałem się w tradycyjnej polskiej patriotycznej rodzinie, gdzie Polska była zawsze w centrum uwagi. Dla przykładu, dziadek Witold bronił jej przed bolszewikami w 1920 roku, dziadek Adam w artylerii przeciwlotniczej bronił nieba Warszawy w 1939 roku, jego brat Antoni zginał 7 września 1939 w zestrzelonym bombowcu Karaś, wuj Jan po ewakuacji z Polski do 1945 roku pływał w atlantyckich konwojach na polskich niszczycielach, wujkowie Witold i Olgierd działali w akowskiej konspiracji i walczyli w powstaniu warszawskim. Potem wszyscy doświadczyli szykan ze strony komunistów. Dzisiaj już żaden z tych krewnych nie żyje, ale pamiętam, że nawet w czasach komunizmu nigdy nie pozwalali szkalować imienia Polski, nie negowali jej jako ojczyzny. Źródłem powojennego zła był dla nich Związek Sowiecki , ludzie partii i ideologia komunizmu, ale nie Polska jako taka. Nigdy więc nie usłyszałem od nich, że Polska jest zła.

Tymczasem w naszym kraju coraz częściej używa się Polski jako argumentu, szarga jej dobre imię, deprecjonuje osiągnięcia. Często celują w tym politycy, którzy na co dzień szermują pojęciem patriotyzmu. Wytaczają najcięższe, najbardziej absurdalne zarzuty, w myśl których Polska jest np. wasalem, skupiskiem zła, państwem totalitarnym, pełnym układów, zdrajców, spiskowców i oszustów. Do tego grona frustratów dołączyli politycy wyrzuceni ze swoich partii, niektórzy katoliccy hierarchowie oraz bogaty zakonnik z Torunia. Były minister Drzewiecki miał nawet czelność ogłosić, że „Polska to dziki kraj”. Medialne komunikaty i komentarze idą w świat wzbudzając zdumienie u obywateli demokratycznych krajów, zaskoczonych taką skalą agresji wobec ojczyzny, która od ponad 20 lat idzie drogą demokratycznych przemian, uwolniwszy się od rosyjskich wojsk.

Wczoraj rozpoczęła się polska prezydencja w Unii. I już mogliśmy usłyszeć pierwsze próby dyskredytowania tego wydarzenia. Cel jest jeden: obrzydzić, zmarginalizować ten fakt, bo nieważna jest Polska tylko własny partykularny polityczny interes. Można odnieść wrażenie, że zamiast jednej- mamy kilka różnych „Polsk”, a każda z partii opozycyjnych dba tylko o tą jedyną swoją, zawłaszczoną.

Jako obywatel Polski mam więc prawo powiedzieć: Dość ! Dosyć kupczenia i braku szacunku wobec ojczyzny. Politycy, specjaliści od mówienia i nic nie robienia: rozgrywajcie wewnętrznie swoje polityczne bitwy, ale od Polski wara ! Zbyt wielu Polaków oddało za nią życie, by teraz jacyś aktywiści w garniturach wygłaszali brednie na jej temat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Vivat Eskimosi ! :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
  • pstragpotokowy
  • 13.07.2011 00:27

...zaiste...to ja...twoj Wierny Czytelnik...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wacomir
  • Wacomir
  • 07.07.2011 16:51

Państwo Polskie zostało przejęte przez ponadnarodowe prywatne korporacje - dla których liczy się tylko zysk w danej chwili.

Przesłanki: Podobieństwo sytuacji Polski do sytuacji wielu krajów afryki, ameryki południowej - według następującego scenariusza::
szantaż ekipy rządzącej, sztucznie wywołane zamieszki, pucz i przejęcie władzy (zmiana socjalizmu na kapitalizm) - POŻYCZKI w wysokościach niemożliwych do natychmiastowej spłaty - wydane na cele nie przynoszące zysku z inwestycji, prywatne konta osób nadzorujących.
Nakaz odgórny doprowadzenia Państwa do takiego stanu - aby zwrot pożyczek był przy udziale własnych środków niemożliwy.
Nakaz zwrotu części długów w postaci ziemi, firm i zakładów - przy cenie preferencyjnej (1/10 - 1/100 ceny nominalnej).
Wprowadzenie lipnych reform - które były zastępowane przez reformy coraz gorsze dla obywateli Polski.
Pomoc wojskowa dla sojuszników opłacana z budżetu państwa. Zakup wycofanych i zdezelowanych
technologii i maszyn - jako inwestycje w technikę.
Bezkarność korporacji (na przykładzie korporacji KRONO) - korporacja rozbudowuje się z pogwałceniem prawa polskiego (art 73 OŚ), zanieczyszcza środowisko z pogwałceniem norm (pomiary woiś), nie płaci podatków - tak jak Polskie firmy, dostała bardzo konkurencyjne ceny po których skupuje drewno od Lasów Państwowych, składuje niebezpieczne odpady poprodukcyjne bez zezwolenia na terenach blisko miejskich kanałów burzowych. Jest od lat winna lecz i od lat bezkarna.
Społeczeństwo od lat jest trzymana w medialnym: wirtualnym dobrobycie.
Statystyki Gus wyraźnie pokazują:: wzrost bezrobocia i bezrobocia ukrytego (biurokracja). Spadek realnych płac - tzn na początku zmian, za średnią krajową człowiek mógł się wyżywić i dobrze prosperować - obecnie można za te pieniądze jedynie wegetować.
Spadek ilości miejsc pracy produkcyjnych na rzecz pracy w handlu, zarządzaniu, polityce.
I dług rosnący z każdą chwilą nie możliwy do zapłaty, ponieważ nie ma już nawet pokrycia w majątku.

Wnioski: Rząd Polski działa przeciwko krajowi i obywatelom Polski.
O tym mówią statystyki i nagłaśniane pseudo tematy, lub pyskówki - jak ta w Europarlamencie.

Proszę przypomnieć sobie deklaracje Pana Tuska przed wyborami i dokonać własnej oceny:

DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PO
Polska zasługuje na cud gospodarczy
1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat
urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
Donald Tusk

"Polak to idiota, lub gorzej niż głupi za kiełbasę wyborczą pętle sobie kupi"

Proszę chociaż na chwilę oderwać się od propagandy sukcesu - którą jesteśmy karmieni za nasze pieniądze przez media i zerknąć na gołe dane - które mówią czego tak naprawdę Europa boi się ze strony Polski::
Reformy unijnej służby zdrowia: UNFZ podobnego do Polskiego NFZ
Doprowadzenia krajów Unijnych do stanu w którym będą mogły konkurować z Polską w:: Bezrobociu.
Wyrównania długów państw unijnych do poziomu reprezentowanego przez: Polskę.
I ja też się tego osobiście boję - przynajmniej Niemcy przyjmą tą prezydencję z dużą rezerwą - ponieważ mają własne statystyki i analizy dotyczące Polski z których wynika, że analizy te są dobrą ochroną Niemieckich inwestycji w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie,
Mój zasadniczy sprzeciw budzi traktowanie Polski jako takiej piłki do gry politycznej, którą można do woli kopać, taplać w błocie, opluwać, brudzić byle osiągnąć cel, jakim jest wbicie gola przeciwnikowi politycznemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto szkaluje Polskę? Co to jest Polska?
Czy osoby składające fałszywe przysięgi i zobowiązania przed narodem szkalują Polskę? A może są jej bohaterami i wara od nich?
Nie za bardzo rozumiem, Wojciechu, intencji?
Bo cóż było pierwsze? Czy należy przejść do porządku i traktować jako niebyłe kazdą obietnicę składana narodowi? Jeśli Prokuratury nie reaguja na zwyczajne krzywoprzysięstwo, to kto ma na to reagować? A może to ma być normalna sprawa, nasza zwyczajna codzienność?
Wybacz Wojciechu, wychowałem się na mokotowskim podwórku, gdzie była pełna odpowiedzialność za słowa, taka jak za czyn. Rozumiem, ze to dla wielu nie ma już znaczenia. Dla mnie wciąż ma. Niezależnie od marki i nazwiska.
Polska to nie Tusk i Kaczyński. Te indywidua kłócą Polaków. Manipulują. Czy masz na myśli "bandę czworga" (jak napisał D. Mosz) czy upodobałeś sobie tylko jedną z tych band?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@BRK pisze: "La Stampa. La Republica włoskie dzienniki rozpisują się w superlatywach o Polsce. Przedstawiają Polskę jako Lokomotywę ciągnącą całą Europę." No to, Basiu, zmartwiłaś niektórych prawdziwych patriotów spod znaku ... wiadomo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

wstyd rozmieniamy sie na drobne ,a ta dyskusja to udowadnia... jezyk rozplywa sie po katach
i nikt nie namaluje wam jezykiem nowej Polski

Komentarz został ukrytyrozwiń

pisalam juz o tym ze nikt nie bedzie szanowal narodu ktory nie szanuje swoich przywodcow ,a w polsce polityke uprawia kruk i zaba nie majac o niej pojecia ,obce wywiady rzadza ,balagania i robia co chca

Komentarz został ukrytyrozwiń

W jimieojcaisyna...Pstrągoo to Ty?

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
  • pstragpotokowy
  • 05.07.2011 01:58

...poza tym ze "zakonnik z Torunia" nie jest wcale bogaty, albowiem Slub Ubostwa zlozyl podzielam sentymenty autora...tudziez pochwalam sposob w jaki je uzewnetrznil...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.