Facebook Google+ Twitter

Recenzja Army of Two: 40th Day

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-16 18:53

Ostatnimi czasy wraz z przyjacielem poszukujemy coraz to nowszych wyzwań w grach z trybem co-op. Zwykły multiplayer jest dobry, ale taka ciągła, bezmyślna sieczka, po jakimś czasie się nudzi.

Wolimy raczej współpracować, niż wzajemnie się mordować. Bo czy jest coś piękniejszego, niż dwa, idealnie zsynchronizowane headshoty lub szybkie oczyszczenie pokoju zanim wróg zdąży zrozumieć, o co właściwie chodzi? Cóż, dla nas nie ma. I tak po przerobieniu takich tytułów jak Gears of War, Raindbow Six: Vegas, czy Modern Warfare 2, nadszedł czas na Army of Two. Ledwo zdążyliśmy go ukończyć, a już zaczęliśmy grać w kolejną część.

Maratonik czas zacząć!

 / Fot. AoTAle czym właściwie jest Army of Two? O co w tym chodzi? Cofnijmy się na chwilę do części pierwszej. Historia przedstawiona w grze, ukazuje nam losy dwójki najemników, pracujących dla SSC (Security and Strategy Corporation) - Tysona Riosa i Elliota Salema. Zdradzać fabuły jedynki nie będę. Zresztą nie ona jest tu tematem głównym. Fabuła dwójki, rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach z jedynki. Kto grał w poprzednią część, ten zna zakończenie. Tak czy siak, Rios i Salem, założyli własną agencję i właśnie przylecieli do Szanghaju, by wykonać jedno ze zleceń. Traf chciał, że nie byli oni jedynymi najemnikami, którzy postanowili zawitać do największego miasta ChRL. Kilka "bumów" i "bamów", i zaczyna się zabawa…

AK z puszką coli i śrubokrętem

Pora na gwóźdź programu, czyli modną rozgrywkę! Grę prowadzimy z widoku trzecioosobowego, przy czym poruszanie się jest lekko podobne do tego z Gears of War. Chodzi mi tu głównie o system osłon, który mimo, że jest trochę podobny, to wypada znacznie płynniej niż w GoW, a to z powodu braku opcji „przylegania” do osłon. Czynność ta odbywa się automatycznie, gdy tylko podejdziemy do jakiegoś elementu stałego, np. ściany, skrzyni, czy kolumny. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gra znacznie zyskuje na dynamice.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.