Facebook Google+ Twitter

Recenzja filmu "One Day"

A niech mi kto powie, że przyjaźń nie jest w związku najważniejsza... Gdy będziesz oglądać "Jeden dzień", możesz mieć wrażenie, że czas naprawdę przecieka przez palce.

Ponieważ nie jest to film ciężki, a tym bardziej nie jest banalny (całe szczęście), nie potrzebna tu moim zdaniem jakaś niebywała kreacja aktorska, jedynie trochę empatii. Zastanowienia się: jak ja odnalazłbym się w tej sytuacji. Czy dałbym radę, czy jednak stoczył się i więcej nie wracał do szarości dnia? Widoczne na ekranie wzajemne zrozumienie bohaterów to również zrozumienie postaci, i oczywiście inwencji reżyserki, Lone Scherfing. Niedotknięta (moim skromnym zdaniem) mainstreamem Scherfing ma na swoim koncie sukcesy takich filmów, jak Była sobie dziewczyna, Włoski dla początkujących czy Wilbur chce się zabić.

Wygrane na festiwalach Berlinale, WWF, nominacja do BAFTA, Goya, świadczą o ciekawym podejściu do filmu, aktorstwa. Wygląda na to, że reżyserka zostawia aktorom i twórcom nieco wolności w wyborze i decydowaniu o poszczególnej, należącej do nich części pracy.

Nad całokształtem produkcji czuwała Tessa Ross, producent wykonawczy takich filmów, jak Billy Elliot, Slumdog. Milioner z ullicy, 127 godzin, Nie opuszczaj mnie, Żelazna dama.

Oczywiście film nie uniknął pomyłek realizatorskich (inne bluzki na ujęciach, błędy merytoryczne w architekturze krajobrazu, bo niektórych budynków nie było w opisywanych czasach). Niemniej jednak nie znam filmu, w którym nie pojawiłyby się takie omyłki.

Ogólnie uważam, że film jest dobry, a w osobistej skali mogę go ocenić 4/6.

Zwiastun:


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mam taką nadzieję. I czekam oczywiście na komentarze z własnymi przemyśleniami dotyczące filmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem jest to znakomita recenzja, bardzo szczegółowa i wnikliwa. Po lekturze tej recenzji napewno obejrzę ten film.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.