Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Recenzja książki Allana i Barbary Pease "Mowa ciała w pracy"

Ewa Bo
Ewa Bo
Allan i Barbara Pease "Mowa ciała w pracy"
Allan i Barbara Pease "Mowa ciała w pracy" okładka ksiązki
Masz doskonałe cv i list motywacyjny, świetnie się ubrałeś, a w głowie masz odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie mogą paść podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jesteś pewny, że osiągniesz sukces, a tymczasem nic z tego nie wyszło. Chcesz znać powód swojej porażki? "Mowa ciała w pracy" Allana i Barbary Pease ci w tym pomoże.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Jak cię widzą, tak cię piszą - tak mówi przysłowie, a one są mądrością narodów.

Mało kto z nas wie, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, a dokładniej 15 pierwszych sekund rozmowy kwalifikacyjnej. Wtedy właśnie jesteś oceniany. Sposób w jaki chodzisz, uścisk dłoni i ogólna mowa twojego ciała - to one przesądzą o wyniku rozmowy i o tym czy zostaniesz wybrany na dane stanowisko. To co powiesz, czy informacje zawarte w curriculum vitae nie będą mieć większego znaczenia. Mowa ciała jest najważniejsza.

To za jej pomocą porozumiewamy się od milionów lat, ale dopiero w XXI wieku ludzie biznesu odkryli, jak wielkie ma znaczenie taki sposób komunikacji. Warto go poznać, by lepiej funkcjonować w codziennym życiu (szczególnie zawodowym), odnieść sukces (kolejny) w pracy zawodowej i dotrzeć na sam szczyt. Pomoże w tym poradnik Barbary i Allana Pease "Mowa ciała w pracy" (wydany przez Rebis). Autorzy wiedzą co mówią. Są bowiem światowej sławy ekspertami w dziedzinie stosunków międzyludzkich i mowy ciała.

Wydali też wiele książek z tej tematyki. "Mowa ciała" czy "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą", "Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety miłości", "To przecież proste", "Dlaczego mężczyźni nie potrafią robić dwóch rzeczy jednocześnie, a kobiety na moment nie przestają gadać", "Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map" (wydane przez Rebis ) rozeszły się w wielomilionowych nakładach.

Allan i Barbara Pease na podstawie przykładów z życia wziętych przeanalizowali zachowania wielu ludzi podczas spotkań biznesowych (w różnych krajach). Dużo się z tych historyjek (niektóre są bardzo zabawne) można dowiedzieć. Np. o tym jakie sygnały erotyczne - często zupełnie nieświadomie - wysyłają sobie kobiety i mężczyźni. I tak panowie wciągają brzuch, poprawiają krawat albo przygładzają włosy. Panie natomiast rozchylają usta, bawią się włosami czy dłużej zatrzymują spojrzenie na mężczyźnie.

Bardzo istotna jest też nasza postawa. O niepewności mówią skrzyżowane ramiona (nogi) i pochylona sylwetka, niechęć manifestujemy splatając ręce lub zaciskając pięści. Z kolei na niezadowolenie wskazuje spojrzenie skierowane w dół lub zaciśnięte usta.

Powinniśmy również zdawać sobie sprawę jak ważne jest pod jakim kątem rozmówcy do siebie siedzą i przy czym siedzą. Aby rozmowy były owocne powinien to być kąt 45 stopni. Dzięki temu łatwo jest nawiązać kontakt wzrokowy i go kontrolować. Można również dobrze obserwować partnera (jego twarz) co pomoże ocenić, czy to co mówi pokrywa się z mimiką jego twarzy.

To zaledwie kilka przykładów z tego arcyciekawego podręcznika. Zapraszam do szczegółowego zapoznania się z nim, bo informacje w nim zawarte są bardzo przydatne. Zabawne anegdoty i ilustracje obrazujące omawiane zagadnienia wzbogacają tę pozycję.

"Mowa ciała w pracy" Allan i Barbara Pease
Tłumaczenie Bożena Jóźwiak
Dom Wydawniczy Rebis
Stron 168

Oceń materiał, kliknij gwiazdki. Autor, który zdobędzie najwięcej punktów, dostaje 150 zł!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto