Facebook Google+ Twitter

Recenzja książki "Czas burzy" Antoniego Socciego

"Czas burzy" to pasjonująca powieść o zmaganiach Kościoła z mocami ciemności w cieniu wstrząsającego odkrycia!

Nazwisko znanego pisarza i watykanisty, Antonio Socciego, w ostatnich tygodniach bardzo często pojawia się mediach. Po pierwsze, faktem stała się przepowiednia Socciego sprzed dwóch lat, według której Benedykt XVI zrzeknie się posługi papieskiej. Po drugie – pisarz wydał właśnie swoją kolejną powieść. Tradycyjnie – intrygującą i zaskakującą.

 / Fot. AAW wigilię konklawe Watykanem wstrząsa straszne odkrycie: wbrew temu, w co wierzono od stuleci, pod Bazyliką Świętego Piotra nie ma ani grobu, ani ciała Apostoła. Zabójstwo duchownego, pracownika Kurii Rzymskiej i kryminalna zagadka rozpętują burzę, która uderza w samo serce Kościoła – prześladowanego jak dwa tysiące lat temu. Powyższe słowa mogłyby brzmieć jak dziennikarska relacja z Watykanu przygotowującego się do wyboru następcy Benedykta XVI. W rzeczywistości jest to streszczenie najnowszej powieści Antonio Socciego „Czas burzy. Dramat czasu konklawe”, która 8 marca trafiła do polskich księgarń. Powieści intrygującej, zaskakującej i tematem wpisującej się w medialny szum związany z konklawe.

W jednym z rzymskich kościołów pewien mężczyzna wyjawia w konfesjonale straszny grzech – tak rozpoczyna się „Czas burzy”. Na kolejnych kartach książki napięcie rośnie - mężczyzna wkrótce potem zostaje zamordowany. Okazuje się, że ów zabity to ksiądz, który ukradł tajne dokumenty z archiwów watykańskich. Były to listy dwudziestowiecznej mistyczki, Marii Valtorty, która w roku 1949 na prośbę Watykanu wskazała na rzymskie katakumby jako miejsce prawdziwego grobu świętego Piotra Apostoła. Podważyła tym samym oficjalną wersję, według której Apostoł pochowany jest pod bazyliką watykańską. To wstrząsające odkrycie, jednak w istocie chodzi tu o kwestie znaczniej większej wagi: o sukcesję apostolską i prymat papieża, a ostatecznie o sam Kościół.

Ojciec Michele otrzymuje tajne zadanie zbadania, czy istnieją inne pisma mistyczki, które zdradzałyby dokładne miejsce pochówku Księcia Apostołów. Tymczasem rozpoczyna się prawdziwe prześladowanie Kościoła, a cały świat staje nad przepaścią katastrofy. Z pomocą przyjaciół ojciec Michele odkrywa zapiski zawierające niesamowite informacje, dzięki którym możliwe staje się odnalezienie prawdziwego grobu świętego Piotra oraz jego ciała. Zaczyna się wyścig z czasem, zbliża się konklawe i niebezpieczeństwo wielkiego ataku na Kościół. Od powodzenia misji zależy, czy Kościół zostanie uratowany przed samobójczym gestem, a świat przed samozniszczeniem…

W „Czasie burzy” znajdziemy wszystko to, co w prozie Socciego najlepsze: trzymającą w napięciu fabułę, zaskakujące zwroty akcji, walkę dobra ze złem, tajemnice zawarte w autentycznych watykańskich dokumentach i wyścig z czasem, którego stawką są losy Kościoła. Snując fascynującą intrygę w powieści opartej na prawdziwych dokumentach, Antonio Socci prowadzi czytelnika do odkrycia niezwykłych zagadek związanych z poszukiwaniem grobu św. Piotra oraz wizji i objawień dwudziestowiecznej mistyczki Marii Valtorty, kreśląc więzi łączące początki chrześcijaństwa z naszą ponurą teraźniejszością.

Lektura „Czasu burzy” nie rozczaruje ani dotychczasowych zwolenników prozy Socciego, ani tych, którzy z jego literaturą zetkną się po raz pierwszy.

Antonio Socci, dziennikarz i pisarz, dyrektor Szkoły Dziennikarstwa w Perugii, stały współpracownik „Il Libero” oraz „Il Foglio”, autor wielu bestsellerów. Dotychczas w języku polskim ukazały się jego książki: Tajemnice Jana Pawła II, Czwarta Tajemnica Fatimska, Tajemnica Medjugorie, Mroki nienawiści, Ojciec Pio: tajemnica życia, Śledztwo w sprawie Jezusa, Caterina, Wojna przeciwko Jezusowi,.

Książka „Czas burzy” ukazała się nakładem Wydawnictwa AA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.