Facebook Google+ Twitter

Recenzja książki Hilary Norman "Uwięzieni"

"Uwięzieni" to kolejna powieść Hilary Norman, która opowiada o dalszych losach detektywa Sama Becketa. Książka wciąga w wir śledztwa, które jest ogromną zagadką zarówno dla nas, jak i dla głównego bohatera.

Okładka książki "Uwięzieni" Hilary Norman / Fot. Prószyński i S-ka, okładkaSięgając po najnowsze dzieło brytyjskiej pisarki, spodziewałam się książkowej wersji CSI: popularnego amerykańskiego serialu kryminalnego. Po części się nie myliłam, tyle że książka to prawdziwy, dobry kryminał, który już po paru stronicach wciągnął mnie w świat głównego bohatera, Sama Becketa. Powieść okazała się dużo lepsza od czterdziestominutowego serialu. Jest pełna zaskakujących rozwiązań i do samego końca trzyma w napięciu. Jej zakończenie jest całkowicie nieoczekiwane, a cała książka zdecydowanie nie należy do nudnych. Krótko mówiąc jest warta polecenia.

Tym razem spokój rodzinnego ogniska Sama Becketa przerywa seryjny morderca par, który nie zostawia po sobie żadnych śladów, a odnalezienie go stanowi nie lada wyzwanie dla detektywów Sama i Martineza. Co więcej, zwłoki mordercy odnalezione w Miami są pozostawione w niezwykle dziwacznej i niezrozumiałej dla policji pozie. Czy detektywi rozwiążą sprawę? Czy dotrą do seryjnego mordercy? Najlepiej się o tym przekonamy, jeśli przeczytamy książkę.

Główny wątek dotyczący zabójstw znakomicie przeplata się życiem prywatnym bohatera, pokazując jego dylematy i przemyślenia. Nie można także zapomnieć o rodzinie Becketa: jego żonie dr Grace, adoptowanej córce Cathy i jego małym synku, którzy są dla niego prawdziwym oparciem i szczęściem. W tej części nawet przyjaciel Sama Martinez odnajduje swoją drugą połówkę i zakochuje się w Jess.

Interesującej fabule powieści towarzyszy niesamowicie lekki styl pisania Hilary Norman. Książkę nie tylko przyjemnie się czyta wieczorami przy herbacie i kominku, ale i w autobusie. Intryga jaką snuje autorka całkowicie pochłania czytelnika i wprowadza go w świat głównego bohatera. Całość to połączenie kryminału z thrillerem, a dowodem tego są barwne opisy, które pomagają wyobraźni stworzyć świat Sama oraz urzeczywistnić wszystkie zdarzenia. Autorka używa wielu określeń opisujących nie tylko to, co widzimy, ale w dużej mierze też to, co czujemy czy słyszymy. Za to język i podział książki jest przejrzysty i zrozumiały oraz ułatwia czytanie lektury.
Podsumowując, książkę czyta się łatwo, szybko i z ciekawością, jak się zakończy.

Hilary Norman to brytyjska pisarka, mieszkająca z mężem w Londynie. Do tej pory książki jej autorstwa, które ukazały się w Polsce to: "W ślepej uliczce" (2008), "Pasierbice" (2008), "Niebezpieczna zabawa" (2009), "W sieci kłamstw" (2010), "Ostatni raz" (2010), "Przybysz" (2010) oraz najnowsza pozycja "Uwięzieni" (2011).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.