Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11796 miejsce

Recenzja książki Jarosława Kaczyńskiego "Polska naszych marzeń"

"Polska naszych marzeń" Jarosława Kaczyńskiego nie jest książką, obok której można przejść obojętnie. Zawiera wizję Polski, polityka, który jest jednym z najpoważniejszych kandydatów na fotel premiera.

 / Fot. Okładka książki"Warto być Polakiem, warto by Polska trwała jako duży, liczący się europejski kraj. Wielkim wysiłkiem Polaków zewnętrznie nasz kraj w dużym stopniu upodobnił się do państwa Zachodu i możemy być z tego dumni" - pisze Jarosław Kaczyński. Ale że jest to polityk, który w tej kampanii parlamentarnej ostro walczy o zwycięstwo swojego ugrupowania, musi napisać o tym, co mu się nie podoba, co chce zmienić. Dlatego czytamy dalej: "Ale w środku Polska wciąż nie jest krajem naszych marzeń - pod względem łatwości i wygody życia, jakości opieki zdrowotnej, funkcjonowania urzędów, poziomu korupcji, jakości sądownictwa, policji, szkolnictwa czy nauki".

Jarosław Kaczyński sporą część rozważań poświęca kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Były premier pisze, że nie sądzi, iż "kanclerstwo Angeli Merkel było wynikiem czystego zbiegu okoliczności". Nie chce jednak rozwinąć tej myśli. Uważa też, że Merkel chce od Polski miękkiego podporządkowania. Kaczyński przywołuje konkretne sytuacje z prywatnych rozmów z Merkel i swoją tezę ilustruje przykładami.

Drugą część książki autor poświęca bliskim mu ludziom. Pisze o swojej rodzinie, byłych i obecnych współpracownikach. Kaczyński stworzył swój alfabet polityków. O Elżbiecie Jakubiak dowiadujemy się, że kiedy pracowała w Pałacu Prezydenckim, chciała być królową, ale, że królową nie mogła zostać, to została przesunięta do ministerstwa sportu. Bronisław Komorowski według prezesa to fałszywy hrabia. Dużo pisze o kulisach spotkań i rozmów z Donaldem Tuskiem. Jarosław Kaczyński ciepło wypowiada się o swoich współpracownikach. Według prezesa, Zbigniew Ziobro jest ambitnym, zdolnym i inteligentnym chłopakiem z Krynicy.

Jarosław Kaczyński próbuje przekonać czytelnika do tego, że jest politykiem doświadczonym, mężem stanu. Dlaczego? Już na samym początku przedstawia się jako wnikliwy obserwator tego, co dzieje się w Polsce. W książce nie pomija różnych ważnych problemów - bezrobocia, rozwoju ekonomicznego, kulturalnego, mediów. Wypowiada się na temat polityki wewnętrznej Polski, a także jej miejsca w Europie. Powołuje się na swoje polityczne doświadczenie, rozmowy z różnymi politykami. Nie brakuje też wspomnień o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim. Prezes PiS pisze o wielkiej stracie, jaka spotkała go po śmierci brata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Aga
 • Aga
 • 18.09.2012 12:39

To Ty się lecz. Wydaje Ci się, że każdy kto nie przepada za Kaczyńskim musi być zwolennikiem Tuska. To dopiero jest chore. Prawda jest taka: książka jest słaba, przedstawia tylko opinię Kaczyńskiego i jego imaginacje. Teraz to on sobie może pisać, a jak był premierem to co zrobił? Tak jak było w komentarzu poniżej, książka nadaje sie do podłożenia pod nogę od stołu. I załuję, że kupując ją dałam Kaczyńskiemu zarobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szef
 • Szef
 • 11.09.2012 17:31

przeraża mnie głupota wielu ludzi którzy tu komentują jesteście chorzy leczcie się i dalej całujcie w d.. tuska

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beataa
 • Beataa
 • 14.10.2011 11:58

Żal mi ludzi którzy oceniają J.Kaczyńskiego przez pryzmat zawiści i łakomstwa...myślicie że będzie lepiej tak jak jest teraz i będzie przez kolejne 4 lata ? !!!!!!!!!

Nie wypowiadam się...

Dodam tylko że mam 22 lata i bardzo bardzo zgadzam się i popieram Jarosława Kaczyńskiego od wiellllllu lat głosowałam tylko 2 razy niestety wcześniej mój młody wiek nie pozwalał...

Z wielką chęcia kupię wszystkie książki o Kaczyńskim i jego Św. bracie.

Miłego dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaku
 • jaku
 • 07.10.2011 18:32

"Dowcip o Kaczyńskim Przychodzi Kaczyński na spotkanie z dziennikarzami i mówi: - Ale dzisiaj zimno! Następnego dnia w mediach : "Kaczyński straszy Putinem mówiąc, że Rosja odetnie nas zimą od dostaw gazu." Natychmiastowy komentarz byłych MSZ: przepraszamy Rosję za tą bezmyślną wypowiedź polskiego polityka, naród Polski chce poprawy naszych stosunków z Rosją i z całą stanowczością odcinamy się od słów wypowiedzianych przez Kaczyńskiego" cytat

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 07.10.2011 16:51

kupilech ksiazke polska naszych marzen.bardzo dobra ksiazka.podlozylech nia noge od stolu.pasuje jak ulol

Komentarz został ukrytyrozwiń
milo
 • milo
 • 07.10.2011 16:38

http://www.youtube.com/watch?v=-7ZSF6zjVEE

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 07.10.2011 15:43

dość już kaczego gadania bo od tych bredni uszy bolą i puchną moherowe stadka mają ostatni wypas no słowem koniec wyżerki i pod nóż wyborczy ,koniec harców i beczenia

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaku
 • jaku
 • 07.10.2011 15:36

Powodzenia w wyborach Panie JArosławie. Gdyby cztery lata temu obecni wyborcy PO wiedzieliby do czego doprowadzą rządy Tuska nie poszliby na wybory. A tak każdego dnia przyzwyczajali się do coraz niższego poziomu rządu i teraz już nie zauważają, że obiecane fiołki różnią się znacząco od wytworzonego szamba. Obyśmy się nie obudzili w rzeczywistości kolejnych czterech lat kolesiostwa i korupcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 07.10.2011 13:14

Na kartach książki pan prezes drwi z Komorowskiego, ze niby za "komuny dostał" tylko miesiąc aresztu/taki to z niego niby "cienki" konspirator/ Przemilcza jednak, że skazał go komunistyczny sędzi Kryże, który w rządzie prezesa był sekretarzem stanu w ministerstwie sprawiedliwości/ chyba w nagrodę/ O "wygłupie" odnośnie pani Merkel już lepiej nie wspominać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 07.10.2011 13:07

>"Warto być Polakiem, warto by Polska trwała jako duży, liczący się europejski kraj. "Wielkim wysiłkiem

Mowa-trawa, która nic nie wnosi. Czy ktoś jest w stanie, z czystym sumienim, powiedziec, że "Nie warto ... " ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.