Facebook Google+ Twitter

Recenzja książki "Siódmy rok" Agaty Kołakowskiej

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-06 08:28

„Podobno siódmy rok małżeństwa jest najtrudniejszy?” Czy to prawda czy może mit, przesąd, uprzedzenie? Wybierając książkę rzadko polegam na opiniach, częściej o wyborze decyduje okładka.

 / Fot. xxxW tym przypadku było podobnie. Chciałem dowiedzieć się, jak postrzega siódmy rok małżeństwa autorka, moja rówieśniczka. Zaczynając lekturę „ Siódmego roku” Agaty Kołakowskiej, na początku pomyślałem: będzie ciężko. Pierwsze pięć rozdziałów, trzeba przyznać, czytało się ciężko, ale później książka tak mnie wciągnęła, że skończyłem ją czytać w dwa wieczory.

Czy istnieje przyjaźń między kobietą a mężczyzną? Eliza i Adam, główni bohaterowie książki, gdy mijał ich siódmy rok małżeństwa, wspólnie stwierdzili, że czas na zmiany. Kim byli do tej pory? Adam - chłopak energiczny, przebojowy, lubiący podróże, adrenalinę i Eliza - osoba ceniąca spokój oraz domowe zacisze. Jego ciągle nie było w domu, a ona do szczęścia wiele nie potrzebowała. Zdecydowali jednak, że czas wziąć sprawy w swoje ręce, bo nie pasują do siebie. Rozwód miał być początkiem zupełnie nowego życia, wolności. Przyjaźń - to wychodziło im najlepiej.

Po rozprawie rozwodowej, Adam ze swoim najlepszym kolegą Robertem, wybrali się do baru „Nowe życie”, gdzie spotykali całkiem przypadkiem Elizę z koleżanką. Przyjacielskie spotkanie i świętowanie rozpoczynającego się dla nich nowego życia nie wróży nic dobrego. Eliza i Adam zakładają się, kto komu znajdzie lepszego partnera. Akcja książki zaczyna nabierać tempa i staje się coraz bardziej zaskakująca.

Eliza poznaje Krzysztofa, jak się później okazuje ginekologa, który realizując swoje marzenia, otwiera nowoczesną klinikę. Adamowi nowy partner Elizy od początku nie przypada do gustu. Nie czekając długo, Adam jako pierwszy zaczyna poszukiwania nowego partnera dla Elizy. Z prób znalezienia najlepszej drugiej połowy dla siebie nawzajem, nie może wyniknąć nic innego jak dobry humor i nieprzewidziane historie. Każde z nich ma swoje metody poszukiwania. Adam publikuje internetowy anons w serwisie randkowym, Eliza poszukiwania prowadzi wśród swoich znajomych. Elizie, randki organizowane przez byłego męża nie są na rękę – jednak nie zamierza przegrać zakładu. Z drugiej zaś strony przyjaźń Krzysztofa z Elizą nabiera „rumieńców”.

Eliza również planuje randki Adamowi, wierząc że to ona zna go lepiej i znajdzie dla niego odpowiednią kobietę. Adam poznaje Jowitę i jest przekonany, że spotkał na swojej drodze ideał kobiety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.