Facebook Google+ Twitter

Recenzja Monografii Cracovii

Album poświęcony najstarszemu klubowi w Polsce. Mnóstwo zdjęć, tabel i statystyk.

Okładka albumu Fot. Damian KlamkaJubileusz stulecia to wielkie wydarzenie dla najstarszego klubu piłkarskiego w Polsce. Cracovia, bo o niej mowa, przygotowała z tej okazji wiele atrakcji dla kibiców i zawodników. Jedną z nich jest wydana w roku jubileuszowym monografia dokumentująca dzieje tej piłkarskiej legendy.

Ekskluzywnie wydany album jest częścią cyklu wydawniczego: „Encyklopedia Piłkarska FUJI”. Redaktorzy: Andrzej Gowarzewski, Marian Grzegorz Nowak, Bożena Lidia Szmel zadbali o rzetelne przybliżenie ludzi, meczów, faktów i najważniejszych dat w historii Cracovii. Twarda oprawa i gruby kredowy papier zapewniają doskonałą jakość druku i wieloletnią trwałość.

Na blisko trzystu stronach zamieszczone zostały fotografie drużyny, piłkarzy i zasłużonych działaczy Pasów. Najcenniejsze są zdjęcia pochodzące z początku XX wieku, a więc przedstawiające protoplastów K.S. Cracovia. Wraz z przedwojennymi czarno-białymi fotografiami zamieszczono także zdjęcia prezentujące dzisiejszą, odrodzoną po wielu latach, Cracovię.

Fot. Damian Klamka

Dla statystyków i ludzi zajmujących się historią polskiej piłki nożnej bardzo ważne i cenne będą tabele prezentujące dokonania pasiastej jedenastki.

Jest też coś do poczytania. Tekst to nie tylko sucha historia. Autorzy dołożyli starań, by czytelnik mógł poznać Cracovię, o której jeszcze nie słyszał. Liczne anegdoty, wypowiedzi legendarnych zawodników i trenerów, wiele historycznych szczegółów (kiedy postawiono pierwszy zegar boiskowy, kto zapoczątkował trening noworoczny, ilu widzów oglądało największe sukcesy Pasów) wciągają i prowokują do dalszej lektury.

Fot. Damian KlamkaPrawdziwą perełką w albumie jest dział pt. „Wszyscy ludzie Cracovii”. Zebrano w nim i opatrzono krótką notą biograficzną nazwiska tych, którzy tworzyli i nadal tworzą Cracovię. Blisko pół tysiąca graczy, trenerów, działaczy!

Monografia godna polecenia wszystkim prawdziwym fanom piłki nożnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.