Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9096 miejsce

Recenzja Smartwatcha Kruger&Matz Style

Trzecia recenzja sprzętu testowanego przeze mnie dla Portalu Wiadomości24.pl dotyczy (jak poprzednie) sprzętu polskiej marki z Garwolina, czyli smartwatcha Style zaprezentowanego w styczniu bieżącego roku.

Sprzęt do testu dostarczyła mi firma Lechpol posiadająca 20 – letnią tradycję, będąca właścicielem marki Kruger&Matz. Urządzenie występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: w kolorze białym (KM0430) i w kolorze czarnym (KM0431) w chwili testów już niedostępnym w sprzedaży. Dostarczony sprzęt zapakowany był w ładne, stylowe pudełko, które oprócz smartwatcha zawierało także kabel ładująco-synchronizący. Zestaw był bardzo ubogi, bowiem nie posiadał wtyczki do ładowania, trzeba takową dokupić, bądź ładować za pomocą portu USB w komputerze.

Smartwatch w wersji KM0430 / Fot. P. DąbrowskiZegarek, jak na swoją cenę, jest bardzo ładny i estetyczny. Ma właściwie prawie okrągłą tarczę (wyjątek stanowi dolna jej część, co znane jest np. w przypadku Alcatel Watch). Kolory na wyświetlaczu są wyraziste, a ekran reaguje na dotyk bez żadnych opóźnień. Na obudowie znajduje się przycisk służący do włączenia i wyłączania zegarka i do podświetlania ekranu. Na krawędzi znajduje się mikrofon, zaś pod spodem – głośnik. Na próżno szukać tutaj gniazda microUSB, gdyż przesył danych, jak również ładowanie, odbywa się za pomocą ładowarki, podłączanej na magnes.

Na pokładzie znajduje się 128 MB pamięci RAM i 32 MB pamięci wbudowanej, procesor MediaTek MTK2502 oraz dystrybucja linuxa o nazwie LinkIt. Sprzęt łączy się ze smartfonem na Androidzie oraz iOS’ie za pomocą bluetooth 4 wykorzystującej chińską aplikację zalecanej przez producenta. Ja jednak wybrałem do testów aplikację Mediatek Smart Device, dostępną do pobrania z marketu Play.

Bardzo ubolewam nad tym, że w zegarku nie ma systemu Android Wear. W menu znajduje się spis kontaktów i opcja służąca do ich synchronizacji oraz klawiatura do wybierania numerów – godne uwagi jest to, że zegarek obsługuje połączenia głosowe. Z opcji typowo telefonicznych występuje w nim rejestr połączeń oraz SMSy. Niestety, nie odpiszemy własną treścią na SMS'a, tylko tym co producent zaprogramował. Jest też opcja do wyświetlania powiadomień ze smartfona oraz opcja umożliwiająca jego zlokalizowanie poprzez dzwonek - przydatne w przypadku położenia gdzieś telefonu lub zegarka.

Sprzęt zawiera budzik i kalendarz, pozwala na odsłuchiwanie muzyki i sterowanie nią i aparatem ze smartfona z poziomu zegarka i menedżera plików. Do dyspozycji użytkownika jest również krokomierz, analiza snu, alert bezczynności i mierzenie tętna (ta opcja jednak u mnie nie działa). Dalej mamy kod QR służący do pobrania aplikacji, stoper oraz kalkulator. Zegarek ma opcje wyboru skórki oraz menu jego ustawień. Z poziomu aplikacji na smartfonie można „doinstalować” również inne tarcze zegara i aplikację Weather Yahoo.

Czas pracy na baterii jest zróżnicowany. Mi udało się wytrzymać na jednym ładowaniu maksymalnie prawie 3 dni, natomiast, gdy słuchałem muzyki na zegarku - kilka godzin. Zaletą urządzenia jest niewątpliwie obsługa gestów, jakość wykonania oraz stosunek jakości urządzenia do ceny. Wadę stanowią braki w oprogramowaniu, np. niepełne spolszczenie i brak wsparcia dla plików PDF, co większość młodych ludzi potrzebuje do robienia tzw. ściąg. Do wad możemy też zaliczyć nieprecyzyjny pomiar stanu baterii. Wskaźnik bowiem wskazuje tylko wartości: 100%, 70%, 30% i 0%. Drugą wadą jest czcionka. Polskie litery mają trochę inną niż reszta. Cena urządzenia w dniu publikacji tego tekstu w sklepach sieci LPelektronik wynosi 299 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.