Facebook Google+ Twitter

Recepty na walkę z kryzysem prosto z Davos

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-31 07:22

Uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego w Davos podkreślają konieczność międzynarodowej współpracy w walce z kryzysem. W Szwajcarii już czwarty dzień setki biznesmenów i polityków biorących udział w corocznym szczycie będą się starali znaleźć sposób rozwiązania problemów, z którymi boryka się wiele państw na świecie.

Zdaniem brytyjskiego premiera Gordona Browna konieczne jest wypracowanie przez społeczność międzynarodową wspólnego stanowiska, które pozwoli na skuteczną walkę z kryzysem. Szef brytyjskiego rządu wyraził też przekonanie, że współpraca jest jedynym skutecznym sposobem osiągnięcia celu wobec faktu, że gospodarki współczesnych państw są ze sobą powiązane.

Z kolei niemiecka kanclerz Angela Merkel podkreśliła konieczność ochrony otwartego rynku. W ten sposób odniosła się do planów wsparcia przez rząd Stanów Zjednocznych amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Jej zdaniem taki krok jest niepokojący i prowadzi do protekcjonizmu. Angela Merkel zaproponowała też utworzenie Rady Ekonomicznej ONZ, która pozwoliłaby na skuteczniejszą współpracę międzynarodową w zakresie gospodarki.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos potrwa do jutra (01.02).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.