Facebook Google+ Twitter

Recital Michała Bajora w Białołęckim Ośrodku Kultury

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-03-15 09:02

Michał Bajor już po raz trzeci zawitał na warszawską Białołękę. Recital znakomitego interpretatora piosenki francuskiej, zgromadził liczne grono wielbicielek i wielbicieli jego wielkiego talentu. Tym razem można było usłyszeć program z kompozycjami Włodzimierza Korcza, Piotra Rubika, Marka Grechuty i jego słowami, a także poetyckimi tekstami Jonasza Kofty.

Recital Michała Bajora w Białołęckim Ośrodku Kultury. / Fot. Ewa Krzysiak Michał Bajor już po raz trzeci zawitał na warszawską Białołękę. To nie tylko świetny piosenkarz, lecz także doskonały gawędziarz. Sypał anegdotami, jak z rękawa. Dotyczyły one przede wszystkim okoliczności powstawania piosenek.

Utwory wykonywane przez Michała Bajora są bliskie zarówno rówieśnikom Jonasza Kofty, Marka Grechuty, jak i młodszemu pokoleniu. Wiele z nich napisano dla Michała Bajora. Teksty i muzyka brzmią przepięknie i wzruszają widzów w różnym wieku. Wspominając swoich wielkich mistrzów i przyjaciół, Michał Bajor zaśpiewał między innymi "Tango Annawa", nagrodzone podczas Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Mocno poruszył widzów wykonaniem utworu "Serce".

Mistrzowskim wykonaniem pozyskał sobie serca widowni Białołęckiego Ośrodka Kultury,która w podzięce obdarowywała go po każdej piosence rzęsistymi brawami.

Przez prawie dwie godziny śpiewał stare i nowe utwory ze swojego repertuaru. Zaprezentował się słuchaczom, w poetyckim wcieleniu natchnionego twórcy, a także żartobliwej wersji człowieka kochającego dobrą zabawę. Tak właśnie zaśpiewał "Romans prowincjonalny" do poważnej muzyki Michała Kleofasa Ogińskiego i słów Jonasza Kofty. Podobnie humorystycznie brzmiała piosenka do muzyki Piotra Rubika: "Chciałbym" oraz przezabawna "Historia pewnej podróży", wykonywana wcześniej przez Marka Grechutę na konkursie piosenki niezależnej w gdańskiej hali Oliwii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Następny koncert Michała Bajora w tym samym miejscu odbędzie się za kilka miesięcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po przeczytaniu relacji żałuję, że się nie wybrałam. 5* Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michał Bajor, uwielbiam. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto się było wybrać. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam Ewo, że z rodzajem piosenki, to tak jak z ogrodami. Jestem zwolennikiem naturalistycznych założeń niż francuskiego uporządkowania. Oczywiście nie należy generalizować. Być może to jedynie brak praktyki i wiedzy.
Ale swoją droga podziwiam wciąż prężność Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.03.2011 10:49

Na te francuskie piosenki w jego wykonaniu już się cieszę. W świecie muzyki są one nie do pobicia NAWET przez anglojęzyczne przeboje laureatów GRAMMY.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.