Facebook Google+ Twitter

Recital Romualda Tesarowicza podczas wieczoru "Połączonych Pasją"

Fundacja "Połączeni Pasją" serdecznie zaprasza do Muzeum Miasta Łodzi na "Wieczór z Romualdem Tesarowiczem". Występ tego znakomitego śpiewaka będzie miał miejsce 11 lutego 2011 r. o godz. 19.

Romuald Tesarowicz / Fot. materiały organizatoraKoncert w Muzeum Miasta Łodzi będzie prawdziwą gratką dla miłośników opery. Spotkamy się z Romualdem Tesarowiczem, okrzykniętym przez rzesze krytyków najpiękniejszym polskim basem.

Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród; otrzymał m.in. Złoty Medal i Nagrodę Roncorogniego na konkursie wokalnym Voci Verdiane w Buesseto, II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Operowym im. Adama Didura, Grand Prix oraz II nagrodę na konkursie operowym w Barcelonie.

Ten czołowy solista był także związany z Centralnym Zespołem Wojska Polskiego w Warszawie,
Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Wielkim w Warszawie i Teatrem Wielkim w Poznaniu. Poza granicami Polski występował m.in. w Opéra Bastille w Paryżu, Teatro alla Scala w Mediolanie, Opéra de Lyon, Opera di Roma, a także w teatrach muzycznych w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech.

Romuald Tesarowicz ma w swoim repertuarze szereg utworów kompozytorów różnych epok i narodowości, m.in. Bacha, Haydna, Czajkowskiego, Wagnera, Verdiego, Pucciniego, Mozarta, Prokofiewa, Pendereckiego i Kilara.

Przed występem Romualda Tesarowicza widzowie zobaczą na scenie niepełnosprawnych artystów z grupy teatralnej "Ton" pod kierownictwem Sylwii Maszewskiej. Zaraz po koncercie natomiast główny sponsor wydarzenia, firma Your Catering Group, zaprasza na specjalnie przygotowany poczęstunek.

Bilety w cenie 50 zł oferują: Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59 (rezerwacja również on-line w serwisie strefabiletow.pl), "Ewa Stemple", ul. Gdańska 63 oraz Sklep Muzyczny "Ale jazz!", ul. Pomorska 10.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.