Facebook Google+ Twitter

Red Bull Clif Diving 2008 w Austrii

19 lipca austriackie jezioro Wolfgang zmieni się w miejsce wodowania 12 nieustraszonych skoczków, którzy wezmą udział w zawodach Red Bull Cliff Diving. Ta spektakularna rywalizacja polega na akrobatycznym skoku do wody z wysokości 27, 5 m.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. www.redbull.atOrlando Duque dziewięciokrotny mistrz świata, w skokach do wody, po ostatniej wygranej w zawodach Red Bull Cliff Diving zorganizowanych w 2005 roku powiedział: - Urwisko Falkenstein nad jeziorem Wolfgang jest idealne do tego typu skoków. Niesamowity klimat tego miejsca wpływa zarówno na zawodników, jak i na widzów. Malownicze krajobrazy, grono najlepszych światowych skoczków do wody, oddana publika i niesamowite emocje, tworzą klimat tej wyjątkowej dyscypliny.

- Zawsze dokładnie wiem czy i kiedy mogę skakać. Kiedy czuję się dobrze, nie ma dla mnie różnicy, czy skoczę z 20 czy 25 metrów - dodaje Duque kalkulując ryzyko oddania skoku. Orlando Duque wraz z pozostałą jedenastką najlepszych zawodników z ośmiu różnych krajów stanie przed „wysokim” wyzwaniem. Napięcie towarzyszące skoczkom, udziela się również zgromadzonej na miejscu publiczności. Entuzjastyczne oklaski towarzyszące zawodnikom w momencie wejścia na platformę, po chwili cichną i fani zamierają w bezruchu, w napięciu oczekując na skok. Akrobatyczne figury wykonywane podczas 27,5 metrowego lotu, kończą się zanurzeniem w wodzie, wtedy też następuje aplauz widzów i triumf skoczka.

-Tegoroczne zawody odbędą się o pół metra wyżej niż poprzednia rywalizacja z 2005 roku. Siły działające na zawodnika podczas takiego skoku są dziewięć razy silniejsze niż te towarzyszące podczas skoków z 10 metrowej wieżyczki. Możesz przeżyć małą pomyłkę kiedy skaczesz z wieżyczki, ale nie wtedy kiedy skaczesz z klifu - komentuje Niki Stajkovic, jeden z pierwszych austriackich skoczków, członek austriackiej drużyny olimpijskiej, który w tym roku wystąpi w roli jednego z sędziów.

Więcej informacji znajdziesz tu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.