Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24536 miejsce

Red Bull daje skrzydła... śmierci

Badania wykazują, że wypicie zbyt dużej ilości napoju energetyzującego Red Bull uszkadza serce - podaje TimesOnline.co.uk

 / Fot. screenScott Willoughby z Centrum Badań Sercowo-Naczyniowych w szpitalu Royal Adelaide Hospital i Uniwersytetu w Adelajdzie w Australii powiedział, że jest bardzo zaniepokojony wynikami badań. Twierdzi, że osoby starsze nie powinny pić Red Bulla.

W zeszłym roku zespół badaczy z amerykańskiego szpitala Henry'ego Forda z Detroit przedstawił Amerykańskiemu Stowarzyszeniu Serca (American Hear Association) analizę, w której informował, że Red Bull może zwiększać puls serca i ciśnienie krwi. Zmotywowało to badaczy do przestrzegania przed piciem napoju. Na początku tego roku w brytyjskim Darlington nastolatek został odwieziony do szpitala z powodu palpitacji serca po regularnym piciu Red Bulla.

Jedna puszka napoju zawiera 80mh kofeiny (podobnie jak filiżanka kawy) oraz taurynę - amonikowas typowy dla napojów energetyzujących. Firma oświadczyła, że badanie wykazało nie mniej nie więcej niż to, że Red Bull działa jak kawa i mieści się zatem w normach oddziaływania fizjologicznego.

Napój sprzedawany jest w 143 krajach. Firma oświadczyła, że bezpieczeństwo napoju było sprawdzone w wielu badaniach, a żaden kraj nie zabronił wprowadzenia go na rynek. Jednak doktor Wiloughby przeprowadził badanie dlatego, że słyszał o kilku przypadkach, w których śmierć poprzedziło picie napoju RedBull.

30 studentów z australijskiego badania, gdy zobaczyło, że badanie daje wyniki podobne do chorobowych, zaprzestało picia napoju. Decyzje podjęli, mimo że dotychczas pijali nawet po osiem puszek dziennie.

Omówienie na podstawie artykułu TimesOnline.co.uk, autorzy: Sophie Tedmanson, David Rose

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.