Facebook Google+ Twitter

Red Bull konkurs lotów

Własne konstrukcje, dalekie loty, mokre lądowanie i fantastyczna zabawa. Właśnie te cztery elementy sprawiają, że zawody Red Bull Flugtag, znane w Polsce jako Konkurs Lotów Red Bull, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

 / Fot. Red Bull Content PoolRed Bull Flugtag to sport bez podziałów na kategorie. Śmiałkowie rywalizują w stylu wolnym, a ich twórczość nie jest niczym ograniczona. Konstrukcje budowane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn mają nie tylko daleko latać, ale przede wszystkim robić wrażenie. Właśnie ten ostatni element jest tym, który przyciąga ludzi na całym świecie. Nie raz nie pamiętamy jak daleko poleciała dana konstrukcja. Uświadamiamy sobie za to jak kreatywni potrafimy być pracując w grupie. Właśnie to sprawia, że gospodarzami Red Bull Flugtag, chcą być niemal wszyscy.

W tym roku szaloną imprezę na żywo, zobaczą kibice w siedmiu krajach: Turcji, Szwecji, Serbii, Ukrainie, Kanadzie, Rosji i Stanach Zjednoczonych. W USA Konkurs Lotów Red Bull organizowany jest od 2002 roku. Impreza cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że w tym sezonie zawody odbędą się tego samego dnia, w pięciu różnych miastach. Piloci polecą w Waszyngtonie, Miami, Chicago, Dallas i mieście znajdującym się w południowej części hrabstwa Los Angeles – Long Beach. Każdy kto chcę wziąć udział w imprezie organizowanej w Ameryce Północnej musi się spieszyć. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 czerwca na stronie -
National Red Bull Flugtag.

Pierwsze zawody Red Bull Flugtag odbyły się 21 lat temu w stolicy Austrii w Wiedniu. Od tamtego czasu impreza gościła w 35 krajach, między innymi w: RPA, Arabii Saudyjskiej czy Izraelu. Cztery razy Konkurs Lotów Red Bull odbył się w Polsce. Ostatni raz impreza uskrzydliła poznańską Maltę pięć lat temu.

Zapoznaj się z kalendarzem tegorocznych zawodów.
Miejsce:
Data
Istambuł
26 maj
Kijów
2 czerwca
Belgrad
22 czerwca
Sztokholm
30 czerwca
Ottawa
27 lipca
Moskwa
28 lipca
USA ( 5 miast )
21 września

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.