Facebook Google+ Twitter

Red Bull Mobile, nowa marka telekomunikacyjna w ramach Play

Red Bull Mobile to nowa marka, która będzie działała w ramach P4 (Play). Nie będzie to wirtualny operator lecz brand działający na podobnej zasadzie, jak Heyah czy swego czasu 36,6.

 / Fot. Materiały prasoweJak wynika z prezentacji, którą opublikował na swoim blogu rzecznik P4, Marcin Gruszka, oferta Red Bull Mobile ma "przenosić wartości marki Red Bull na rynek telekomunikacyjny". Oprócz taryf prepaid, klienci otrzymają możliwość wyboru umów abonamentowych.

RBM nie jest nowością w skali międzynarodowej. Działa już w 5 krajach: Austrii, Szwajcarii, Belgii, RPA i na Węgrzech. Marka nie działa w żadnym z tych miejsc, jako autonomiczny operator lecz ma partnerów w istniejących już sieciach (np. Mobistar w Belgii).

Ofertę Play pod marką Red Bull Mobile mają cechować dedykowane taryfy i telefony. Cechą wyróżniającą RBM ma być dostęp do "świata Red Bull" czyli eventów, portalu internetowego, Red Bull TV. Klienci będą mogli zdobywać bilety na takie imprezy, jak X-Fighters, koncerty organizowane przez producenta czy wreszcie otrzymywać napoje "ze skrzydełkami".

Jak podaje P4, 20 proc. wszystkich sprzedanych kontaktowo ofert austriackiego operatora A1 to taryfy Red Bull Mobile.

Kluczową informacją dotyczącą RBM w Polsce jest to, że marka nie będzie działać jako MVNO. Ma to uzasadnienie biznesowe. Wirtualni operatorzy mają 1,7 proc. naszego rynku, czyli około 800 tys. kart SIM. Nie jest znana liczba klientów korzystających z ofert MVNO, bo ilość kart SIM nie jest tożsama z wielkością bazy abonenckiej. W ciągu 4 lat operatorom wirtualnym nie udało się podbić rynku. Niektórzy z nich wycofali się z niego (WP Mobi, My Avon).

Czytaj dalszą część tekstu w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Może czas na W24Mobile?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.