Red Bull Ring. Lisowski znowu na podium, Gładysz szósty

W niedzielę 5 czerwca zakończyły się zmagania na Austriackim Red Bull Ringu w pucharze Scirocco R-Cup. Mateusz Lisowski po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych kierowców wyścigowych.

Mateusz Lisowski podczas testów Scirocco R-Cup / Fot. Maciej NiechwiadowiczAdam Gładysz / Fot. Maciej NiechwiadowiczLisowski startował z ósmego pola, przez cały wyścig piął się w górę, do pierwszego miejsca zabrakło mu jedynie 1,6 sekundy (do Stefano Proetto, który triumfował w niedzielnym wyścigu).
Kierowca z Wieliczki prowadzi w generalnej klasyfikacji pucharu, i ma przewagę aż 28 punktów nad drugim w klasyfikacji Jamesem Mobleyem.

Mateusz Lisowski / Fot. Maciej NiechwiadowiczMateusz Lisowski / Fot. Maciej NiechwiadowiczAdam Gładysz zajął szóstą pozycje i w klasyfikacji pucharu również zajmuje szóste miejsce. Stefano Proetto po odwrócenia kolejności pól startowych z sobotnich zmagań, zajął pole position i w pełni to wykorzystał, kontrolując wyścig od początku do końca.

Kris Nissen (dyrektor volkswagen motorsport) oficjalnie podziękował mechanikom za naprawę uszkodzonych samochodów po sobotnim, deszczowym wyścigu. W niedzielnym wyścigu na starcie stanęło 26 zawodników, tylko jeden nie ukończył zmagań. Hans Knauss został wypchnięty z tory już na drugim okrążeniu.