Facebook Google+ Twitter

Red Bull Zjazd na Krechę powraca!

Po roku przerwy na polskie stoki powraca kultowy wyścig narciarsko-snowboardowy Red Bull Zjazd na Krechę. Już po raz szósty poznamy najszybszych miłośników zimowego szaleństwa.

Snowboard / Fot. Rama/ CC 2.0Red Bull Zjazd na Krechę to niezwykłe wydarzenie w świecie sportów zimowych, które już od sześciu lat przyciąga najszybszych narciarzy i snowboardzistów z Polski i zagranicy. Podczas jubileuszowej piątej edycji w zawodach wzięło udział blisko 1000 uczestników, z których najszybszy był Michal Beks. Słowakowi do pokonania stoku Kotelnica wystarczyła zaledwie minuta i 31 sekund!

Podstawowa zasada Red Bull Zjazd na Krechę jest prosta. Kto pierwszy na dole, ten wygrywa! Zawodnicy podzieleni na cztery kategorie - narciarze, narciarki, snowboardziści, snowboardzistki - będą startowali w kilkunastoosobowych seriach, aby wyłonić skład finałów.

W tym roku po tytuł najszybszego będzie można sięgnąć aż czterokrotnie, gdyż cykl powraca w nieco zmienionym formacie. Zamiast tradycyjnego, jednego wielkiego finału, odbędzie się ich aż cztery! Po eliminacjach w ciągu dnia na najszybszych będzie czekać rywalizacja w masowym starcie.

Harmonogram Red Bull Zjazd na Krechę 2015:
31 stycznia - Zieleniec, stok nr 4, Winterpol (godz. 11:00)
7 lutego - Szczyrk, Juliany (godz. 11:00)
21 lutego - Białka Tatrzańska, stok nr 8 – Kotelnica Białczańska (godz. 11:00)
28 lutego - Zakopane, Polana Szymoszkowa (godz. 18:30)

Żeby wziąć udział w zawodach wystarczy mieć skończone 16 lat, sprawne narty lub deskę snowboardową i dość odwagi, aby zmierzyć się z najszybszymi. Rejestracja do udziału w zawodach ruszyła już 17 grudnia na stronie RedBullZjazdnaKrechę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.