Facebook Google+ Twitter

Red Bull Zjazd na Krechę w Białce Tatrzańskiej

Trzeci przystanek szalonej śnieżnej rywalizacji odbył się na stoku Kotelnica.

 / Fot. redbullcontentpoolPrzedostatnia sobota ferii upłynęła miłośnikom sportów zimowych, wypoczywającym w Białce Tatrzańskiej, pod znakiem pięknej, słonecznej pogody, masy pozytywnej energii na stoku a także zawrotnych prędkości. To właśnie tu rozegrany został trzeci przystanek Red Bull Zjazd na Krechę 2015.

Wśród narciarzy na najwyższym miejscu podium stanął Michał Bekes, wśród narciarek Aleksandra Malinowska. Dotychczasowy zwycięzca wśród snowboardzistów – Józek Gąsienica Gładczan tym razem musiał uznać wyższość Krzysztofa Pydycha, który był najszybszy. W rywalizacji pań, jako pierwsza metę minęła Natalia Ficek.
Zwycięzcy z Białki mogą być z siebie dumni, tym bardziej, że ścigali się na jednej z najszybszych tras narciarskich w Polsce. To właśnie tu, na mierzącej prawie 900-metrów długości trasie FIS 2, o różnicy poziomów wynoszącej około 170 metrów, wyznaczane są nowe rekordy prędkości, a najszybsi pędzą niemal 130km/h!
Nie lada wyzwanie na szczęście nie wystraszyło zawodników. Łącznie na linii startowej zjawiło się ponad dwieście osób, w tym 69-letni Ryszard Kowalczyk: „To moje pierwsze zawody Red Bull Zjazd na Krechę i zupełnie nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Przyznam, że pewne elementy, jak na przykład podbiegi bardzo mnie zaskoczyły, ale dałem sobie radę i udało mi się dotrzeć do mety. Sama impreza bardzo mi się spodobała, mamy piękną pogodę, wkoło mnóstwo ludzi i muzyka, myślę, że spróbuję swoich sił również za tydzień w Zakopanem” – skomentował Gdańszczanin.
Startu w Białce Tatrzańskiej nie żałuje również 25-letnia Anna: „Zabawa jest super! Świeci słońce, gra fajna muzyka, wkoło pozytywni ludzie. Nawet jeśli nie zajmę dobrego miejsca na podium, wiem, że ten dzień zaliczę do udanych” – przyznała jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji.
Już za tydzień Red Bull Zjazd na Krechę zawita do Zakopanego. Będzie to ostatnia w tym sezonie szansa, by stanąć do walki o tytuł najszybszego. W wyścigu udział wziąć może każdy, kto ma w sobie ducha rywalizacji, ukończył 16 lat i posiada sprawny sprzęt narciarski lub snowboardowy. Osoby zainteresowane udziałem w imprezie wciąż mogą się zapisać na stronie www.redbullzjazdnakreche.pl
Na zwycięzców czeka nie tylko zaszczytny tytuł, ale i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy – firmy GoPro, HEAD, Rexona, Quiksilver, Roxy oraz Wasa.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.