Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11474 miejsce

RED, czyli film o emerytowanych agentach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-22 19:17

Znudzeni. Zmęczeni codziennością i monotonią. Emerytowani agencji służb specjalnych nie cieszą się swoją emeryturą. Co skłoni ich do działania, doda im sił i obudzi z uśpienia? Co się wydarzy? Zapraszam na film!

Plakat filmu RED / Fot. MONOLITH FILMS SP. Z O.O., Film oparty jest na komiksie Warrena Ellisa, ilustrowanym przez Cullyego Hammera i opublikowanym przez wydawnictwo Wildstorm. Jak przyznaje producent filmu, Lorenzo di Bonaventura, Willis jako główny bohater to była konieczność: "czy wyobrażacie sobie innego aktora do postaci Franka Mosesa? Ten wybór był dla nas całkowicie oczywisty, wszyscy chcieliśmy, żeby Bruce zagrał tę rolę i modliliśmy się, by się zgodził". Aktor oczywiście przystał na propozycję. Postać Franka pasuje do filmowej kariery Willisa, niejako komponuje się z jego poprzednimi rolami (wyobraźmy sobie Johna McClanea, bohatera "Szklanych pułapek", na emeryturze). "Było w tym projekcie coś oryginalnego" - stwierdził Bruce Willis. -"Jest tu i szpiegostwo, i komedia, i romans, i dużo akcji, a pod wierzchnią warstwą ukryty został motyw samotności oraz poczucia odrzucenia z tego tylko powodu, że się jest za starym, by ciągle bawić się w te klocki. Uznałem, że to świetny pomysł na fajny film".

RED to "fajny film" Z wartką akcją, śmiesznymi scenami (na przykład Malkovich i różowa świnka), z nieźle skonstruowaną fabułą. Nie ma tu sytuacji typu "zabili go i uciekł", czyli nierealnych, wyolbrzymionych strzelanek. Jak już jest jakiś pokaz pirotechniczny, to pokazany z przymrużeniem oka. Tego często brakuje w filmach akcji, temat traktowany jest zbyt poważnie, a zarazem staje się zbyt odległy, fantastyczny. RED nie jest wiekopomnym dziełem, jednak zapewni dobrą rozrywkę. Przyznam, że tak wciągnęła mnie akcja (zastanawiałam się, co jeszcze wymyślą), że zakończenie nawet mnie zaskoczyło!

Dlatego: polecam.

Więcej
(m.in. trailery) na stronie filmu RED (Monolith Films).

Reżyser: Robert Schwentke.
Obsada: Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich, Helen Mirren.
Cytaty: na podstawie oficjalnego Pressbook'a Monolith Films.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.