Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14130 miejsce

Redakcja sportowa serwisu Wiadomości24.pl. Dołącz do nas już dziś

Kilka dni temu opublikowałem tekst, w którym zapraszałem wszystkich do dołączenia do właśnie "rodzącej się" redakcji sportowej serwisu Wiadomości24.pl. Dziś już wiem, że DAMY RADĘ, dlatego chcę podziękować wszystkim, którzy są już z nami!

Chcieć to móc!

Logotyp / Fot. W24Witam. Kilka dni temu, miałem przyjemność zaprosić Państwa, do wzięcia udziału w nowym projekcie - stworzenia redakcji sportowej w ramach serwisu W24. Powiem szczerze, że obawiałem się, że nikt nie zwróci uwagi na ten pomysł i jak to często bywa na dobrych chęciach się skończy. Na szczęście, stało się inaczej. Zgłosiło się wiele osób, które wyraziły nie tylko chęć dołączenia do zespołu, ale również niebywały entuzjazm. Czytając Państwa e-maile, czułem jak "serce mi rośnie". Teraz wiem, że to się uda, a wszystkim, którzy już się zgłosili, bardzo DZIĘKUJĘ!

Marzenia się spełniają!

Powyższe podziękowanie, nie oznacza bynajmniej, że nowa redakcja zbuduje mur wokół siebie i nikt z zewnątrz nie będzie miał wstępu. Wręcz przeciwnie, jak najbardziej jesteśmy otwarci na nowe osoby, chcemy z czasem stać się najlepszym serwisem traktującym o sporcie w Polsce. Ktoś może powiedzieć, że to nie możliwe. Kochani, nic bardziej mylnego, marzenia są po to, żeby o nie walczyć i je realizować, a redakcja będzie takim miejscem, gdzie każdy będzie mógł liczyć na pomoc innych w walce o spełnienie swoich marzeń. Macie możliwość publikacji własnych tekstów w największym serwisie dziennikarstwa obywatelskiego, możliwość zdobycia doświadczenia dziennikarza sportowego. Pracę redakcji sportowej zorganizujemy wspólnie. Proszę o kontakt przez pocztę wewnętrzną serwisu.

Logo / Fot. W24Mieć "swojego" Małysza!

Adam Małysz, wielki polski sportowiec zapowiedział, że kończy karierę. Podczas ostatniego konkursu na mistrzostwach świata (zawody drużynowe), Pan Szaranowicz nie krył wzruszenia. Nic dziwnego, fenomen Małysza "rodził się" na jego oczach i przez te wszystkie lata stał się częścią jego życia. Kochani, dołączając do nas, będziecie pisać o różnych sportach, ale każdy z was ma szansę mieć takiego "swojego" Małysza i kiedyś za X lat wspominać ze wruszeniem, jak opisywaliście początki jego kariery. "Sport to życie, a życie to sport", to moje motto. Zwracam się teraz, do wszystkich, którzy jeszcze się wahają. Tego jak bardzo ważny w naszym życiu jest sport nikogo nie muszę przekonywać. Skorzystajcie z okazji i zostańcie "sportowymi kronikarzami", ludzmi, którzy nie tylko są świadkami ważnych wydarzeń, ale również je spisują, zajmując w ten sposób ważne miejsce na kartach historii sportu.

Słów kilka o organizacji

Jeżeli chodzi o stronę techniczną. Praca całej redakcji będzie opierała się na kolegiach redakcyjnych, na których będziemy ustalać plan pracy na każdy następny tydzień, dzieląc się materiałami. Oczywiście, wszystkich, którzy mieszkają w Warszawie zapraszam do siedziby naszej redakcji na zebrania. Uspokajam również tych, którzy są z innych miast. Mamy XXI wiek i te osoby zapraszam do wzięcia udziału w zebraniach za pomocą wideokonferencji. Stworzyłem również kalendarz redakcyjny, w którym każdy będzie mógł zapisać swoje tematy. Oczywiście na najbliższym spotkaniu, wszyscy zainteresowani otrzymają login i hasło dostępu do kalendarza. Zachęcam również, do wpisywania wydarzeń, z dalekiej przyszłości gdyż jako dziennikarze, musimy patrzeć dalej w przyszłość niż tylko tydzień, ponieważ niektóre "imprezy" ze względu na swój charakter wymagają większej uwagi.

Pierwsze spotkanie redakcji planowane jest na przyszły tydzień, dokładny termin podam jak tylko dopniemy wszystko na przysłowiowy "ostatni guzik". Jeżeli tylko wszystko będzie działało dobrze, nie wykluczone, że zmieni się wygląd części sportowej serwisu W24, Pan redaktor naczelny Tomasz Kowalski powiedział: "Ja daję zielone światło i trzymam kciuki, teraz piłka jest po Państwa stronie". Skoro to ma być redakcja sportowa, to nie wypada napisać nic innego jak: "Panie i Panowie, właśnie rozpoczyna się mecz naszego życia, do boju!"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Redakcjo sportowa. Polska - Grecja 0:0, zaczęła się druga połowa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Damian Mosz
Tak, od tego są wydawcy, jasne. Jeśli przyjmiemy, że wszystko toczyć się będzie dotychczasowym trybem. Ale jeśli założyć, że dział Sport (jak każdy inny dział) może ewoluować, zamienić się w subdomenę, a z czasem - bo czemu nie - w osobny subserwis, warto tworzyć zręby redakcji, która samodzielnie będzie sobie z nim radziła. Prawda?

Nie zamykajmy się też na otwarte myślenie o przyszłości, o większej samodzielności dziennikarzy obywatelskich. A może i o naszej pomocy w zarabianiu na tych przedsięwzięciach, które wejdą na odpowiednio wysoki pułap oglądalności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam wrażenie, że Panów głosy krytyczne biorą się z niezrozumienia tej idei.

Podkreślę więc, że o sporcie nadal może pisać każdy, kto ma na to ochotę, inną sprawą jest pomysł koordynacji działań osób piszących do działu sport. Chodzi m.in. o to, by żaden ważny mecz nie został bez zapowiedzi, relacji czy podsumowania.

A Michał nie staje się ''szefem'' żadnej ''kliki'' - po prostu wystąpił z inicjatywą koordynowania publikacji w tym dziale, prowadzenia kalendarza i czuwania nad zawartością strony głównej, by nie była więcej zdominowana przez jeden temat, jak to się zdarzało. To wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Michale, przecież od tego są wydawcy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Damianie, ja na prawdę nie mam pojęcia, skąd biorą się te obawy, że ktoś nie będzie mógł pisać o niższych ligach? Nikt, ja czy ktokolwiek inny, nie napisał również, że prawo pierwszeństwa mają tematy newsowe, zapewniam, że jeżeli tylko teksty o niższych ligach będą nadsyłane do wydawców, to pewnie będą publikowane. Już po raz kolejny, pragnę podkreślić, że idea redakcji opiera się na tym, żebysmy pisali wspólnie, a nie przeciw sobie. Bo wybaczy Pan, ale jeżeli ktoś stracił soporo cennego czasu ( a przecież większość z nas pracuje, badz uczy się), i opublikował tekst pierwszy, a ktoś następny pomimo tego, że widzi, iż taki tekst już jest i pomimo to pisze to samo, no to przepraszam, ale zwykły brak szacunku dla pracy drugiego człowieka, a próba rozwiązania tego problemu, nie ma nic wspólnego z ideologią, a tym bardziej z próbą ograniczenia wolności obywatelskich. Bo wolność polega nie na tym, że możemy robić co nam się podoba nie patrząc na innych. Wolność, również ta w pisaniu obywatelskim, to także obowiązek poszanowania pracy innych i np. nie dublowania tekstów innych osób:):):):)

Pozdrawiam Michał Bugajski

Komentarz został ukrytyrozwiń

dajmy sobie spokój z tą redakcją sportową!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W pełni popieram ideę redakcji sportowej. Tak jak pisał Michał, nie może być tak że na głowej stronie serwisu, w dziale sport jest 6 informacji w tym 5 o tym samym:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Damianie Mosz, ale newsy mają największą ilość odsłon a tym samym największą poczytność i dlatego W24 jest w takim miejscu jakim jest. Zgadzam się, że powinny być relacje np z 4 ligi, ale żeby one chociaż były na migaczu. Ja życze jak najlepiej. To można stworzyć redakcje od kultury od polityki i każdy może to zrobić. Ja działam społecznie też w stowarzyszeniu i próbuje załatwić zespół, któy bym chciał pokazać, żeby się wypromował to oni się pytają za ile. Jak mówię, że za reklamę to na tym się kończy temat. Polacy są malkontenci i to w każdym mieście

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież DO nie polega na przestrzeganiu się w pisaniu newsów. Od newsów są redakcje zawodowe i agencje informacyjne. DO powinni pisać o sprawach niszowych które nie miały by szansy znaleźć się na łamach "komercyjnych" Dlatego osobiście uważam iż w pierwszym rzędzie na w24. powinno się pisać o np. rozgrywkach 4-tej ligi bo o Małyszu i Kubicy pisze 100 innych agencji. Ja nie mowie że newsy nie powinny się u nas ukazywać, powinny ale jako doniesienia agencyjne. Bo co to jest za dziennikarstwo obywatelskie jak dziesiąta osoba w gazecie powiela czy przerabia cudzy materiał. A ja zauważyłem że nasza redakcja (świadomie czy nie) ma tendencje do budowania atmosfery "wyścigu szczurów" Reasumując - W redakcji DO każdy użytkownik może pisać na wszelkie tematy i ograniczanie tego takimi tworami jak redakcja sportowa czy muzyczna albo fotograficzna to moim zdaniem nonsens. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli chodzi o obawy, że nowi ludzie nie będą mogli pisać o sporcie, to bardzo jasno napisałem, że ja nie mam zamiaru budować jakiejś fortecy, do której wstęp będą mieli tylko wybrani. Chcę po prostu zebrać ludzi, którzy chcą robić to samo co do tej pory, czyli pisać hobbystycznie, bez żadnego przymusu. Chodzi Panowie po prostu o to, żeby to nasze hobby miało ręce i nogi. Nie uważam natomiast, że cześć sportowa serwisu, która ma 6 wiadomości na stronie głównej dobrze funkcjonuje, gdy na te 6 informacji 5 jest na ten sam temat, i właśnie to wydaje mi się nie fair i pewnie wszyscy jesteśmy niezadowoleni, kiedy spędzimy trohcę czasu nad tekstem, zrobimy fajny materiał, będziemy pierwsi, a pózniej pojawią się jeszcze cztrey następne. Co do publikacji po tzw."układzie". No Panowie na litość boską, to zakrawa o groteskę, te tabliczki, są po to, tak przynajmniej myślę, aby pokazać, kto jak długo jest z nami, i jak dużo pisze, a po drugie, co miesiąc są przyznawane awanse i nie zauważyłem, aby odbywało się to po "układzie". Oczywiście mam świadomość, że coś podobnego miało już miejsce i umarło śmiercią naturalną. Tym razem, wierzę, że będzie inaczej. A co do tego. że inni mogą czuć się pokrzywdzeni tym, że będzie redakcja sportowa, a nie będzię innych. Myślę, że to nie było skierowane do mnie. Skoro takich inicjatyw nie ma, to nikt się do wydawców nie zgłosił. To byłaby dopiero hipokryzja, kiedy osoba pisząca o sporcie chciała tworzyć "redakcje" ekonomiczną, polityczną itp., tak więc Panie Marcinie, to nie moja wina na litość boską, że tylko ja zgłosiłem chęć reaktywacji inicjatywy, która kiedyś już miała miejsce, a takowych nie ma w innich działach.

Pozdrawiam Michał Bugajski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.