Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

153 miejsce

Redakcja W24 usuwa konta. Będziesz następny?

Redakcja Wiadomości24.pl usunęła jednemu z użytkowników konto w serwisie. Autor nie został o tym poinformowany, nie dostał żadnego ostrzeżenia, ani wyjaśnień, które bezskutecznie próbuje uzyskać od pewnego czasu.

Screen z wiadomości24.pl / Fot. n/nCzy tak powinno się traktować autorów serwisu, który właśnie dzięki nim istnieje? Usunięcie konta wchodzi oczywiście w grę i jest zrozumiałe, na przykład w przypadku notorycznego łamania regulaminu. W opisywanym przypadku, ciężko jednak doszukać się takich rzeczy.

Jestem tutaj od ponad 6 lat i wiele widziałem. Autorzy dopuszczali się różnych nadużyć i poza jednym przypadkiem, nie przypominam sobie, by komuś usunięto profil. Ów przypadek dotyczył zakładania przez jednego autora wielu kont, więc taki poważny występek był mocnym uzasadnieniem radykalnych działań redakcji. Chociaż w tamtym przypadku redakcja wyjaśniła swoje postępowanie.

Teraz jest całkiem inaczej. Bartłomiej Bąk, bo o nim mowa, nie mógł zalogować się na swoje konto. Po kilku nieudanych próbach zorientował się, że ono już nie istnieje. Użytkownik próbował się dowiedzieć od redakcji, dlaczego postąpiła w taki sposób. Na marne. Oto komentarz Bartłomieja do całego zajścia:

Zostałem zbanowany bez żadnego ostrzeżenia, bez podania powodu. Redakcja nabrała wody w usta, nie odpowiadają na maile, na facebooku ani przez swoją skrzynkę kontaktową. Nie wydaje mi się, żebym czymkolwiek zasłużył na usunięcie z serwisu (chyba, że krytycznymi komentarzami). Skoro redakcja ma inne zdanie, powinna przynajmniej o tym poinformować i dać mi możliwość ustosunkowania się do tego. Moje konto nie zostało nawet zablokowane na jakiś określony czas, a trwale usunięte.

Ja również próbowałem dowiedzieć się od redakcji czegokolwiek w tej sprawie. Nikt jednak nie pokusił się, by odpisać na mojego maila. Bo niby po co? Wiadomości24 mają wielu aktywnych autorów, strata jednego (niewygodnego jak widać) to dla nich nic szczególnego. Przyjdą następni, kto inny napisze kilkaset komentarzy, kto inny doda artykuły (a te, które zamieścił Bartek i tak zostaną w serwisie, tylko imię i nazwisko zmieni się na "gość dnia").

A szkoda. Kiedyś o Wiadomościach24.pl pisałem przez "My". Dzisiaj daleko mi do tego. Sam zresztą byłem banowany, ale przynajmniej mnie albo ostrzegano albo powiadamiano o przyczynach takich decyzji. I odpisywano na maile. Ale to było kiedyś.

Wciąż mam nadzieję, że to jakiś nieporozumienie. Jeśli jednak nie, a konta redakcja usuwa, bo dany autor jej nie pasuje, to jestem pierwszy w kolejce. I nie musicie mi podawać przyczyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (124):

Sortuj komentarze:

W nawiązaniu do wpisu z 19.16 przekazuję korespondencję i jeszcze raz przepraszam Redakcję :
Rafał Gdak Dzisiaj 19:55 Przywołałbym usunięty komentarz Pana Arkadiusza, za który został zablokowany, ale musiałbym sam siebie zbanować, bo poziom zwyczajnego braku kultury w nim wyrażony, sięgnął chyba apogeum. Czy mam rozumieć, że Pan Marek broni wyzwisk przy użyciu słów powszechnie uznawanych za wulgarne czy też nie widział komentarza?

Ireneusz Mosiczuk Dzisiaj 20:04 +1 / 0 Rafał, nie przywracaj. Natomiast kara, jest to pierwsza tego typu niefrasobliwość Arka, chyba niezbyt adekwatna. OK. kończę, co nie znaczy, że godzę się na taki dryl. Można było skasować i udzielić reprymendy.

Lidia Raś Dzisiaj 20:10 "Niefrasobliwość"... Na szczęście nie dla wszystkich wulgarny i obraźliwy komentarz jest "niefrasobliwością". Panie Irku, mam nadzieję, że nie wie Pan jaka była jego treść. Wtedy zrozumiem wpis.

Ireneusz Mosiczuk Dzisiaj 20:19 Fakt, nie wiem - umknął mej uwadze. Niemniej jednak poczuwam się do współwiny, bo ponoć pod moim artem się znalazł, jak mnie poinformowano.

Lidia Raś Dzisiaj 20:20 To ja zaraz na pocztę wewnętrzną wyślę Panu tę "niefrasobliwość". Ciekawa jestem, czy nadal będzie dla Pana takową? Bo w moim środowisku nie jest.

Ireneusz Mosiczuk Dzisiaj 20:37 … Otrzymałem info od pani Lidki. Udzieliłem takiej odpowiedzi, cytuję dosłownie... "hmm, zatkało mnie ... nie wiem co mam napisać ... jestem w lekkim szoku, ok. sorki pani Lidko, jestem z lekka zniesmaczony-delikatnie pisząc. Myślę, że Arka poniosło." Wypada mi przeprosić Redakcję, co niniejszym czynię. Pani Lidko - na Pani ręce składam przeprosiny. Arku-pewnie czytasz, wykonaj jeden telefon do Wawy i wyjaśnij.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Redakcja niczym dobry Bóg, za dobre "wynagradza", a za złe karze. Za obrazę Redakcji W24 nasz kolega dostał bana do 14 lipca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj doświadczył tego Arkadiusz Gębka :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma to związek z tym artykułem... niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

czy to ma związek z naszą dyskusją? Czy to jest kara?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marysiu - bo o to przecież prosiłaś, wszyscy żeśmy tego sobie życzyli - to dla naszego dobra jest... (Sarkazm)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego, nie ma komentarzy na pierwszej stronie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Łukasz Wolski

Świetna, wyborna konkluzja.
Piszę, mówię szczerze, bez "przekąsu".
Pozdrawiam.
Arek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ok, dzięki za wiadomość. Rozumiem.

Nawet w piaskownicy obowiązują zasady.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Łukasz Brzezicki

Zapach, a zwłaszcza klimat piakownicy bywa nieulubiebiem tygrysów....
Wiem, bo mam kota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.