Facebook Google+ Twitter

Redaktor Terlikowski namawia do zabijania kobiet

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-24 12:51

Istnieje katolicka wersja wrogiego humanitarnym wartościom religijnego fundamentalizmu, a najpełniejszym jego przejawem jest działalność tak zwanych obrońców życia próbujących narzucić niemoralne i nieludzkie prawa reszcie społeczeństwa.

Redaktor Terlikowski jest niezmordowany w swych namowach by prawem zmusić lekarzy do narażania zdrowia kobiet, a nawet, jeśli wymaga tego interpretowana według dzikiego religijnego przesądu sytuacja, mordowania ich.

W swym najnowszym blogowym wpisie " Gdyby politycy mieli jaja..." sugeruje on, by polscy politycy rozprawili się raz na zawsze z ryzykiem podobnych pozwów jak ten Alicji Tysiąc całkowicie zakazując aborcji (dzięki temu nie trzeba by tworzyć żadnych procedur odwoławczych, których brak wytknął Polsce Trybunał Praw Człowieka).

Po raz kolejny daje popis interesującego rozumowania, które pokazuje czysty, nienawistny i całkowicie irracjonalny fanatyzm religijny w wydaniu katolickim. Fundamentalni muzułmanie czy animiści w Afryce wyrzynają kobietom na żywca łechtaczki, by chronić je przed pokusą nieczystości. Tak nakazuje religia, a prawda ta jest niepodważalna - jako przynależąca do porządku (religijnie rozumianej, a więc heteronomicznej) etyki nie podlega, w każdym razie nie powinna, dyskusji czy normalnym procedurom demokratycznego osądu.

Takoż samo i fundamentalny katolik pragnie zaaplikować społeczeństwu własną wersję prawdy. Zgodnie z tą "prawdą" życie istoty, która jest dopiero zaczątkiem człowieka, pozbawionym prawdopodobnie wszystkich jego cech psychicznych i duchowych oraz większości fizycznych jest ważniejsze od woli, zdrowia, a nawet życia noszącej go w łonie kobiety.

Fundamentalistyczne zaślepienie, którego cechą charakterystyczną jest zanik zdolności do racjonalnej analizy faktów, a które redaktor Terlikowski prezentował w innych swoich wpisach i wypowiedziach już wcześniej, prowadzi go nawet do absurdalnych wniosków, zgodnie z którymi nie wolno ratować kobiety gdy ciąża zagraża życiu, bo nie można ratować jednego życia ludzkiego kosztem innych. Krótko mówiąc redaktor Terlikowski wprost twierdzi, ze życie kobiety jest mniej ważne od życia płodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mnie to zabieranie głosu w tematach wysoce wrażliwych, delikatnych i co najgorsze nie całkowicie poznanych, przez ludzi, którzy życie traktują, jak chłop krowę, najzwyczajniej w świecie mierzi. Poczęcie, in vitro, aborcja, są właśnie takimi tematami. Dlatego powinny być dyskutowane wielokrotnie przez znawców z różnych dziedzin z udziałem przedstawicieli, różnych środowisk, dogłębnie. W dyskusjach tego typu powinna być wypracowywana ostateczna wersja prawa w którym byłaby klauzula uwzględniająca decyzję osoby zainteresowanej. Używanie tak wrażliwych i żywotnych problemów do przepychanek politycznych, czy światopoglądowych, jest najzwyczajniej w świecie świństwo. I tyle!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słyszałam o współczesnej Kobiecie ( przykro mi, zapomniałam jej nazwiska), Włoszce, lekarce z wykształcenia i powołania, która mając zagrożone życie własne, życzyła sobie uratować dziecko! To dziecko, bodajże córka, była potem świadkiem na uroczystości beatyfikacyjnej swojej bohaterskiej Matki:)) Oddała życie za życie...Pamiętam, że ta informacja, wzbudziła moje głębokie refleksje i podziw!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za tekst 5*

Pan Terlikowski jest katolickim mizoginem i zapewne wychowany został na "uczonych" tezach:
http://www.homiki.org/modules.php?name=News&file=print&sid=3138

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.