Facebook Google+ Twitter

Redzikowo ma znowu być lotniskiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 10:07

Wicemarszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk uważa, że obiekt w Redzikowie powinien odzyskać funkcję lotniska w przypadku, gdyby Amerykanie zrezygnowali z budowy w Polsce tarczy antyrakietowej.

Wicemarszałek Struk wyjaśnił, że zgodnie z przyjętą strategią rozwoju lotnisk w pomorskim Redzikowo jest wymieniane jako obiekt, który powinien zostać wykorzystany. Na razie te plany są zawieszone, bo nie wiadomo, jak potoczą się losy amerykańskiej instalacji wojskowej, ale Mieczysław Struk podkreślił, że samorząd województwa jest gotowy do współfinansowania takiej inwestycji.

Według planów rządu USA w Redzikowie ma zostać zainstalowane dziesięć wyrzutni rakiet. Administracja Baracka Obamy nie podjęła jednak jeszcze decyzji, czy będzie kontynuować projekt tarczy antyrakietowej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W latach siedemdziesiątych latały samoloty LOT do Rędzikowa. Nie przeszkadzały wojskowym myśliwcom i obronie rakitowej. Chyba i dziś cywilne samoloty nie przeszkadzą tarczy. Przywrócić cywilne loty do Słupska (Radzikowo) i Koszalina (Zegrze Pomorskie).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.