Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

975 miejsce

Reebok oszukiwał klientów. Zapłaci 25 mln dolarów kary

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-11 09:17

EasyTone i RunTone okazały się przekrętem. Federalna Komisja Handlu (FTC) w USA udowodniła, że Reebok używał niepotwierdzonych danych do reklamy butów serii "Tone". Sąd przyznał rację FTC.

Reebok Easy Tone / Fot. Adidas Press Materials28 października 2011, FTC poinformowało podczas konferencji prasowej o wyroku w sprawie reklamy butów Reebok Easy Tone i RunTone. Według skargi wniesionej przez Federal Trade Commission (FTC), Reebok bezpodstawnie reklamował, że chodzenie w butach Easy Tone i bieganie w RunTone wzmacnia i ujędrnia główne mięśnie nóg i pośladków (gluteus maximus), lepiej niż zwykłe buty.

Skarga FTC stwierdza, że Reebok także oszukiwał poprzez stwierdzenie: "zostało udowodnione, że chodzenie w EasyTone prowadzi do: 28-procentowej poprawy siły i jędrności mięśni pośladków, do 11-procentowej poprawy w przypadku mięśni ścięgna udowego oraz 11-procentowej w przypadku mięśni łydek".

Reebok RunTone / Fot. Adidas Press MaterialsPrzedstawiciel prawny firmy Reebok nie przedstawił wiarygodnych dowodów na potwierdzenie danych używanych w reklamie. Reebok zarówno w USA, jak i w Europie używał powyższych argumentów w reklamach swoich produktów.

W efekcie na Reebok została nałożona kara w wysokości 25 mln dolarów. Dodatkowo na Reebok zostały nałożone poniższe zakazy:
- zakaz twierdzenia, że buty tonujące oraz odzież tonująca jest skuteczna w wzmacnianiu mięśni oraz że używanie obuwia daje procentowe efekty, dopóki nie zostanie to potwierdzone naukowo,
- zakaz używania twierdzeń, że buty tonujące oraz odzież tonująca ma wpływ na podniesienie jakichkolwiek efektów zdrowotnych lub powiązanych z fitnessem, chyba że mają one podparcie naukowe,
- zakaz fałszowania wyników testów oraz badań dotyczących butów tonujących oraz tonującej odzieży.

Reebok EasyTone / Fot. Adidas Press MaterialsZarówno Polska Inspekcja Handlowa, jak i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie otrzymał w Polsce żadnych skarg w sprawie butów serii "Tone". Rzecznik prasowa PIH poinformowała, że każda osoba, która zakupiła EasyTone lub RunTone w Polsce może wnieść do nich skargę w sprawie niezgodności produktu z reklamą. Na razie żadna skarga nie wpłynęła.

Czytaj dalej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że u nas wciąż można bezkarnie wciskać kit w reklamach. Najczęściej używane w nich słowo : ZDROWE w różnych przypadkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.