Facebook Google+ Twitter

Reedycja debiutanckiej płyty formacji Believe

Kolejna fantastyczna wiadomość dla fanów formacji Believe. Metal Mind Productions wyda wznowienie debiutanckiego albumu „Hope To See Another Day”.

 / Fot. Materiały prasoweReedycja kultowej już pierwszej płyty trafi na polski rynek 11 marca ale album będzie dostępny przedpremierowo już 22 lutego w Teatrze Śląskim w Katowicach podczas premiery projektu Clive’a Nolana „Alchemy”. Z końcem marca album ukaże się w całej Europie a w maju również w Stanach Zjednoczonych. Album wydany pierwotnie w 2006 roku przez szwajcarską wytwórnię Galileo Records, będzie zremasterowany i wydany w nowej wersji digipak z dodatkowymi nagraniami w wersji koncertowej: „Liar" i „Pain".

Mirek Gil komentuje reedycję płyty: „Nadarzyła się okazja aby wydać w Metal Mind Productions reedycję pierwszej płyty Believe z 2006 roku. Bardzo się ucieszyłem bo pomyślałem, że szkoda byłoby wkładać ją do szuflady i o niej zapomnieć. Jest to bardzo ważna płyta dla mnie i dla zespołu, ponieważ była to pierwsza płyta Believe. A dla mnie dodatkowo dlatego, że po dłuższej przerwie, po rozwiązaniu Collage i zawieszeniu Mr Gila, założyłem nowy zespół i powstała nowa muzyka. Słychać na tej płycie ogromny głód gry na gitarze, jest jej bardzo dużo, wręcz dominuje. Jest sporo solówek i ciekawych brzmień. Głos znajomy już przecież bo to Tomek Różycki znany z płyty „Baśnie” Collage. Na basie zagrał Przemas Zawadzki. Okrasą tej płyty jest Satomi, japońska skrzypaczka klasyczna, laureatka konkursu "Wyspiańskiego" w Polsce, która gra przepiękne melodie na skrzypcach. a instrumentach klawiszowych gra tu Adam Miłosz. Na tej płycie wyróżającym się utworem (gramy go do dziś na koncertach) jest utwór „Hope to see another Day”. W tym utworze zawarty jest Believe z tamtego okresu, dynamiczny, nawet metalowy, ale zarazem melancholijny i spokojny, nieregularne podziały rytmiczne, melodia i na koniec długie solo gitarowe. Trudno byłoby zapomnieć o tej płycie - jest wyjątkowa i cudownie brzmi, została nagrana w studio Winicjusza Chrusta w Sulejówku , a master płyt został zrobiony w Hamburgu przez Toma Meyera. Reedycja tej płyty jest rozszerzona o dwa utwory, które pochodzą z koncertu z 2006 roku w Koninie. To było wyjątkowe miejsca z cudowną atmosferą i publicznością. Utwory, które dodaliśmy do reedycji to „Liar" i „Pain", tym razem w koncertowych nigdzie dotąd nie publikowanych aranżacjach, z nowymi solówkami gitarowymi iskrzypcami Satomi. Polecam wszystkim tą płytę - jest naprawdę wyjątkowa”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.