Facebook Google+ Twitter

Referendum w gminie Skała. Czy burmistrz zostanie odwołany?

W ostatnim okresie coraz częściej spotykamy się z informacjami o organizowanych referendach. Był Olsztyn, Częstochowa, Łódź, a teraz małe miasteczko Skała. Czy mieszkańcy skorzystają z demokracji i wypowiedzą się w referendum 14 marca?

Zdjęcie plakatu referendalnego / Fot. Fot.Robert MorawskiSkała jest to niewielka gmina w Małopolsce, dwadzieścia kilometrów od Krakowa. Atrakcją gminy, a zarazem jej perełką jest Ojcowski Park Narodowy, a sam Ojców, znany kurort w okresie międzywojennym był nazywany "Szwajcarią Północy". Dzisiaj Park, jak i Ojców stał się stroną w konflikcie burmistrza z dyrektorem Ojcowskiego Parku Narodowego.

Burmistrz od początku kadencji próbował przekonywać dyrektorów i osoby zatrudnione podległych sobie jednostek samorządowych, że to on jest panem i władcą tej gminy, a prawo ustawowe jest podrzędnym prawem nad prawem pana burmistrza Jakubka. Dowodem na to jak bardzo pan Robert Jakubek pomylił się, chcąc piastować urząd burmistrza, jest fakt zarządzonego referendum na dzień 14 marca 2010 roku w celu odwołania go z pełnionej funkcji.

Jednymi z wielu zarzutów skierowanych pod adresem pana Jakubka jest treść zarzutów opublikowanych też w formie plakatu wydanego w ramach kampanii referendalnej. Zarzuty to między innymi : arogancja i brak umiejętności załatwiania problemów międzyludzkich, zatrudnienie wiceburmistrza nieposiadającego przygotowania do pełnienia tej funkcji, zwalnianie sekretarzy gminy z naruszeniem prawa (co naraziło gminę na straty finansowe), nadmierne rozbudowanie administracji, tworzenie konfliktów w grupach społecznych i zawodowych naszej gminy: gimnazjum, przedszkole, straże pożarne z Barbarki i Gołyszyna.

Zarzutem jest też destabilizacja pracy przychodni SPZOZ poprzez konflikt z menagerem i zarazem lekarzem, zablokowanie remontu drogi Kraków - Wolbrom, brak należytego nadzoru nad inwestycjami drogowymi w gminie Skała (np. Skała - Miotełka), wyprzedaż majątku gminy, nadmierne zaciąganie kredytów i tym samym narastające zadłużenie gminy, brak dbałości o mienie komunalne, przegrane procesy sądowe: droga przez Gawłówkę, działka przy ul. Sobiesęckiej, budowa oczyszczalni ścieków w Ojcowie za 3 115 000 zł (przyłączone zostały tylko 42 gospodarstwa domowe ( koszt 1 przyłącza wyniósł 75 000 zł). Aneksy do przetargów podnoszące koszty już rozstrzygniętego przetargu. Można mnożyć zarzuty pod adresem pana burmistrza, ale po co? Pozwólmy społeczeństwu wypowiedzieć się na ten temat. Czy mieszkańcy skorzystają z demokracji i wypowiedzą się w referendum. Już niedługo, bo 14 marca 2010 poznamy wynik.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, kto chce tam inwestować swoje wpływy? Teren bardzo atrakcyjny. Skoro jednak zadał sobie tyle trudu, obywatele gminy są już dobrze urobieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.02.2010 14:34

Nie mogę odnaleźć strony Internetowej na której czytałem informację o tym, że Burmistrz piastuje drugą kadencję, ale zaznaczyłem, że opieram się na danych ze stron Internetowych. W Internecie nie wszystkie wiadomości są zgodne z prawdą, dlatego przepraszam za mylny tekst. Nie bronię Burmistrza, gdyż nie moim On włodarzem będzie. Ktoś go wybrał, a skoro wybrał musiały być ku temu powody http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiWbp2Tura.html?id=120610
http://wiadomosci-miasta-skaly.blogi.pl/comments/burmistrz-zabronil-lekarzowi-pobierania-pensji

Pozdrawiam i bez urazy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W odpowiedzi na komentarz pana Nadzikowskiego. Pan Jakubek burmistrz Miasta i Gminy Skała jest pierwszą kadencję, a chęć odwołania go w referendum była już w roku 2008. Natomiast zgadzam się z faktem, że mieszkańcy powinni mieć możliwość opowiedzieć się w sprawie burmistrza. Pisze pan o kampanii wyborczej. Jeżeli pan burmistrz ma duże zasługi dla gminy, to współczuję kandydatowi na burmistrza (jeżeli maczał w tym palce), bo tego typu akcja mu nie pomoże. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.02.2010 12:22

Ciężko cokolwiek powiedzieć, nie jestem mieszkańcem tamtego regionu... Przeglądałem strony internetowe i widać z publikowanych tam artykułów, że czara goryczy się w Skale przebrała.... Co do samego artykułu, to jest on zbyt jednostronny i coś na styl kampanii wyborczej. Dodał bym w artykule, także pozytywy jakie ma na swoim koncie Burmistrz, bądź co bądź jak doczytałem się w Internecie został wybrany na drugą kadencję. Widocznie jakieś osiągnięcia za tym przemawiały. Co zrobią mieszkańcy - czas i referendum o ile do niego dojdzie, pokażą. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już chyba zamieszczałem rymowankę, ale nie zaszkodzi, jeśli ją powtórzę.
Mam przekonanie, że Polak co wtóry
Lubi traktować innych z góry.
Druga połowa na to się nie godzi
Stąd bieda ulicami nie kryjąc się chodzi.
No i jeszcze! Polacy, ostatnio za bardzo przejęli się teorią "walki przeciwieństw'. Jak zabraknie przeciwników, czują się okropnie i natychmiast ich poszukują. Czynią to z wielkim zapamiętaniem, aż do skutku. Po znalezieniu z ogromnym zapałem rzucają się w wir walki. A że inni przy tej okazji cierpią, już ich nie obchodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.